FMR gydytojas Mantas Kundreckas

2023-08-01
Druskininkai
Birštonas

Mantai, papasakok, kaip iš sostinės atsidūrei Druskininkuose?

Pirmą kartą į „Eglės sanatoriją“ įžengiau 2019 metų spalį kaip gydytojas rezidentas. Atvykau praktikuotis kurortologijos ciklui, tai buvo privaloma praktika, į kurią, tiesą sakant, aš nelabai norėjau vykti. Druskininkai – toli, tada taip galvojau (juokiasi). Pats esu gimęs ir užaugęs Marijampolėje, visad svajojau gyventi sostinėje, todėl išvažiuoti dirbti į nedidelį miestą man atrodė ne kokia mintis. Bet… jau po trijų darbo savaičių mane sužavėjo tiek sanatorija, tiek patys Druskininkai. „Eglės sanatorija“ – didžiulis gydymo centras, supratau, kad čia galima labai daug ko išmokti, pamatyti, įgyti žinių ir patirties. Pasibaigus praktikai grįžau į Vilnių, tačiau neilgai trukus vėl sugrįžau į Druskininkus su mintimi, kad dar kartą pasimatuosiu gydytojo darbo kėdę čia ir jeigu viskas ir toliau tinka patinka – lieku. Ir štai 2020 metų liepą aš atsikrausčiau į Druskininkus (šypsosi).

Ir palikai savo svajonių Vilnių. Ar nebuvo sunku?

Palikau ir visai ramia širdimi, nes supratau, kad mažame mieste, o tuo labiau – kurorte, galima gyventi kuo puikiausiai. Kadangi darbe praleidi didžiąją dalį savo darbo dienos laiko, tai, pirmiausia, labai svarbi yra aplinka, kurioje tu dirbi. Kas iš to, jeigu dirbsi vietoje, kuri tau visai nemiela, bet būtent tame mieste, kuriame neva norėjai gyventi? Druskininkuose man visko užtenka, tik spėk aplankyti. O ir Vilnius ranka pasiekiamas. Kaip bebūtų, juk Lietuva – nedidelė šalis, sėdai į automobilį ir nuvažiavai, kur nori.

Papasakok apie savo darbą, kaip atrodo Tavo diena?

Dirbu su žmonėmis, atvykusiais reabilitacijai, ir klientais, kurie atvyksta stiprinti savo sveikatą profilaktiškai. Konsultuoju žmones, padedu jiems pasiekti kuo efektyvesnių gydymo rezultatų, sudarau planus, paskiriu atitinkamą medikamentinį gydymą. Taip pat ir pats atlieku kelias procedūras, pavyzdžiui, ozono terapiją.

Ozono terapija. Trumpai papasakok, kas tai?

Šios procedūros metu ozonu prisotinamas nedidelis kraujo kiekis, kuris yra paimtas iš žmogaus, ir sulašinimas jam atgal. Patekęs į kraują ozonas stiprina jame vykstančius oksidacinius procesus. Tai labai veiksminga procedūra: ji gerina kvėpavimo funkciją, širdies ir smegenų veiklą, kraujotaką, stiprina kraujagysles, stimuliuoja greitesnį sveikimo procesą, greitina žaizdų gijimą ir malšina skausmą, turi priešuždegiminį poveikį ir slopina bakterines, grybelines bei virusines infekcijas ir dar daugiau…

Įdomu! O kas Tavo darbe Tau pačiam yra mieliausia? Kas motyvuoja keltis rytais ir eiti į darbą?

Man mieliausia būti gydytoju. Darbas su žmonėmis, pagalba jiems mane ir paskatino imtis šios profesijos. Man patinka su jais bendrauti, ne tik išklausyti, bet ir išgirsti, padėti, atrasti individualų kelią, matyti sveikimo progresą. Būna, kad taip susidraugauji su žmogumi, kad net išlydėti į namus pasidaro gaila (juokiasi), bet, žinoma, džiaugiesi, kad padėjai, kad žmogus namo grįš visokeriopai stipresnis bei laimingesnis.

Ir kita dalis, kuri labai patinka dirbant sanatorijoje, tai yra gamta. Save laikau gamtos mylėtoju, todėl sėdint savo kabinete pro langą matyti kaip medžiais šokinėja voverės, aplink zuja paukščiai – man yra kažkas neįtikėtino ir labai džiugina širdį. Tu čia esi apsuptas gamtos, gali išeiti pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, aplink apstu pasivaikščiojimo ir dviračių takų. Buvimas gamtoje teigiamai veikia ne tik savo sveikatą stiprinti čia atvykusius klientus, bet ir mus pačius, darbuotojus, nuolatinius miesto gyventojus. Tavo ir nuotaika geresnė būna ir automatiškai optimizmo bei motyvacijos yra daugiau.

Tikra tiesa. Paminėjai ir savo kolegas, kitus darbuotojus. Kaip Tavo akimis atrodo „Eglės sanatorijos“ bendruomenė?

Viena iš mus visus jungiančių vertybių yra kolegiškumas ir tai labai jaučiasi. Man atrodo, kad visa mūsų Egliečių bendruomenė dirba vardan vieno tikslo – padėti žmonėms susigrąžinti, palaikyti ir sustiprinti sveikatą. Ir visai nesvarbu, kurioje srityje tu dirbtum. Nebūtina būti gydytoju ar kitos medicinos šakos atstovu, kad prisidėtum prie šios misijos įgyvendinimo. Mes visi kaip viena komanda, vienas kumštis esame šios misijos dalimi!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.