Vilniuje duris atvėrė virš 2 mln. eurų kainavęs „Eglės reabilitacijos centras“
Ketvirtadienį, rugsėjo 12 d., Vilniuje iškilmingu renginiu duris atvėrė naujasis „Eglės reabilitacijos centras“. Beveik 1000 kv. m patalpose įsikūręs centras sostinės gyventojams ir svečiams pasiūlys įvairias reabilitacijos bei sveikatinimo procedūras. Investicijos į naują reabilitacijos centrą siekia virš 2 mln. eurų.
Pasak „Eglės sanatorijos“ generalinio direktoriaus Artūro Saldos, poreikį sostinėje atidaryti antrąjį, o Lietuvoje jau trečiąjį, reabilitacijos centrą padiktavo ne tik vartotojų poreikiai ar visuomenės nuomonės tyrimai, bet ir susiklosčiusi situacija sveikatos paslaugų sektoriuje.
„Matome nuolat augantį medicininės reabilitacijos paslaugų poreikį, eilės joms gauti praktiškai bet kuriame mieste yra nusitęsusios mėnesiui ir ilgiau. Girdime ir savo klientus, kurie labai pageidauja „Eglės sanatorijos“ paslaugų kokybės ir išskirtinumo arčiau namų. Atnešdami ilgametę sveikatinimo patirtį į didžiuosius šalies miestus prisidedame ir prie didesnių reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų galimybių jų gyventojams bei svečiams“, – sako A. Salda.
Šalia prekybos centro „Panorama“, verslo centre „CORE“ įsikūręs „Eglės reabilitacijos centras“ išsiskirs iš kitų lankytojams pasiūlydamas itin plačiu gydomuoju poveikiu pasižyminčias durpinio purvo aplikacijų procedūras, mineralinio vandens vonias, sostinėje unikalų vertikalios vonios baseiną ir vienintelę Vilniuje mineralinio vandens biuvetę.
„Šiame reabilitacijos centre siūlysime tokias paslaugas, kurios iki šiol buvo prieinamos tik „Eglės sanatorijų“ lankytojams – tai ir gydomojo purvo aplikacijos, mineralinio vandens procedūros. Itin didžiuojamės vertikalios vonios baseinu, kuris leis vilniečiams pasirūpinti savo nugaros, judamojo atramos aparato fizine būkle ir geresne savijauta“, – teigia A. Salda.
Naujojo „Eglės reabilitacijos centro“ interjerą kūrė architektas Artūras Imbrasas, kuris prisidėjo ir anksčiau plečiant „Eglės sanatoriją“ Birštone ir atnaujinant sanatoriją Druskininkuose.
„Džiaugiamės matydami, jog naujasis „Eglės reabilitacijos centras“ išlaikė „Eglės sanatorijų“ grupės dizaino vientisumą – čia atsikartoja medžio elementai, spalvinė gama. Radome vietos ir vandens sienai, kurią mato mūsų klientai Birštone. Tuo pačiu norėjome, kad naujasis reabilitacijos centras turėtų modernių elementų – tą puikiai pavyko įgyvendinti architektui A. Imbrasui ir jo komandai“, – sako A. Salda.
Kuria naujas darbo vietas
Pasak A. Saldos, naujasis reabilitacijos centras startuoja su 15 darbuotojų kolektyvu. Augant klientų srautams, tikimasi turėti apie 60 įvairių sričių darbuotojų: reabilitologų, kineziterapeutų, ergoterapeutų, bendrosios praktikos slaugytojų, gydomojo masažo specialistų, slaugytojų padėjėjų, kitų gydytojų bei administracijos darbuotojų.
„Plėsdami „Eglės sanatorijas“ ir „Eglės reabilitacijos centrus“ kuriame ir naujas darbo vietas. Vien per pastaruosius pusantrų metų mūsų grupės naujų darbuotojų skaičius išaugo apie 150, artėjame prie 1000 darbuotojų visoje grupėje. Turime ir gražių istorijų, kai atsidarius naujiems reabilitacijos centrams Kaune ar Vilniuje į mūsų grupę sugrįžo buvę darbuotojai, anksčiau dirbę Druskininkuose ir Birštone“, – pasakoja „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius.
Vieną sparčiausiai augančių sveikatos sektorių nestabdo nei infliacija ar pabrangęs skolinimasis, nei geopolitiniai neramumai.
„Labai gaila, bet visuomenė netampa sveikesne, greičiau priešingai. Sveikatinimo paslaugų poreikis vis dar išlieka didelis ir toliau auga. Tačiau pats sveikatos sektorius yra sudėtingas, griežtai reguliuojamas, valstybės apmokamos paslaugos yra ribotos, įkainiai balansuoja ties atsiperkamumo riba, jame rezultatą galima pasiekti tik turint masto ekonomiją. Tad kad ir kaip kritikuotume privačią mediciną, Lietuvoje pacientai turi teisę rinktis aukščiausios kokybės ir į pacientą orientuotas paslaugas“, – sako A. Salda.
Šiuo metu šalyje veikia dvi „Eglės sanatorijos“ Druskininkuose ir Birštone, atsidarius naujam reabilitacijos centrui Vilniuje „Eglės reabilitacijos centrų“ skaičius išaugo iki trijų. Bendros investicijos į tris reabilitacijos centrus jau viršijo 5 mln. eurų.