Baseinų ir pirčių kompleksas Baseinų ir pirčių kompleksas

Baseinų ir pirčių kompleksas

Darbo laikai, kainos ir kita informacija
Trukmė 120 min. Kaina A Kaina B
I–IV 16:00–22:00 val.
Suaugusiems 10 € 14 €
Vaikams 0–4 m. – € – €
Vaikams 5–15 m. 5 € 7 €
Šeimos bilietas** 26 € 36 €

V 16:00–22:00 val.
VI 15:00–22:00 val.
VII 15:00–21:00 val.
ir šventinis laikotarpis***

Suaugusiems 14 € 29 €
Vaikams 0–4 m. – € – €
Vaikams 5–15 m. 7 € 15 €
Šeimos bilietas** 36 € 74 €
Vertikali Vonia 2

* Kaina A – sanatorijoje gyvenantiems svečiams.

* Kaina B – klientams, perkantiems atskiras procedūras ir tyrimus.

** Šeimos bilietas, skirtas 2 suaugusiems asmenims + 2 vaikams iki 16 m.

*** Darbo laikas prieššventinėmis ir šventinėmis dienomis pateikiamas naujienų skiltyje.

HIDRORELAKSACIJA

Hidrorelaksacijos procedūroje galite lankytis tarp kitų procedūrų (I–VII 7:00–14:00). Šios procedūros metu galėsite apsilankyti 3 gydomosiose pirtyse, sūkurinėje vonioje ir baseinuose, kuriuose tuo metu nevyks gydytojo paskirtos procedūros.

Kaina:

 • I–V 6 €
 • VI–VII 10 €

RAMYBĖS VALANDA

„Ramybės valandą“  baseinų ir pirčių zonoje gali lankytis tik asmenys, vyresni nei 16 metų.

„Ramybės valanda“ 21:00-22:00

GALĖSITE IŠMĖGINTI ŠIAS PIRTIS

SAUNA SU GARU

Buvimo laikas pirtyje priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės ir nuo individualios savijautos. Pirties temperatūra 65–75 °C, drėgnumas 30–40 %. Aukštoje temperatūroje žūsta įvairūs mikrobai. Gydomasis pirties poveikis: gerina ištvermę, judesių koordinaciją, skatina šlakų pasišalinimą, valo odą, suaktyvina kraujo apytaką, skatina organizmo atsparumą, ramina, taip pat gerina nuotaiką ir atstato dvasinę pusiausvyrą.

Rekomenduojama buvimo pirtyje trukmė – 15–20 min. (apšilimui), 20–30 min. (poilsiui), po 2–3 kartus, 1 kartą per savaitę.

HIMALAJŲ DRUSKOS PIRTIS

Himalajų druska susidarė prieš 500 milijonų metų išdžiūvus senosioms jūroms. Žemėje glūdi 300–600 m gylyje, apsaugota nuo aplinkos poveikio. Tai visiškai natūrali, neapdorota ir chemiškai nevalyta druska. Joje yra apie 84 natūralūs mineralai. Druska tinkama vartoti ne tik maistui, mineralinės druskos gėrimams, bet ir plauti akims, nosiai, pilti į vonią.

Šioje druskoje, palyginti su kitomis akmens druskomis, gausu kalio ir santykinai mažiau natrio, todėl ji nekenkia žmogaus sveikatai. Maišoma kartu su vandeniu ji reguliuoja kraujo spaudimą, šalina toksinus, reguliuoja ląstelių PH ir vandens kiekį organizme, stiprina kaulus ir kvėpavimo sistemą, gerina miegą, suteikia energijos ir pristabdo senėjimo procesą.

Žinoma, kad druska veikia teigiamai: tinka įvairias alergijas turintiems žmonėms, tiems, kurie serga bronchine astma, nervų sistemos ligomis. Druska stiprina pačią žmogaus imuninę sistemą, naudojama druskos kambariuose, yra naudinga gydant aterosklerozę ir sklerozę. Himalajų druska turi taisyklingų kristalų struktūrą – tai lemia didelę jos energetinę vertę.

Pirtyje temperatūra 60–70 °C, drėgnumas 25–38 %.

SAUNA

Baseinas ir pirtis Birštone neatsiejami nuo lankytojų pamėgtos saunos – tai labai karšta ir sausa pirtis, po kurios itin malonu atsigaivinti šaltame vandenyje. Dažnas lankymasis saunoje – puiki antistresinė programa, be to, skatina organizmo išsivalymą nuo šlakų ir kenksmingų medžiagų.

Karščio ir šalčio sąveika skatina įvairias organizmo funkcijas, ypač kraujo apytaką ir kraujotaką. Be to, mobilizuojamas organizmo atsparumas, stimuliuojamas širdies darbas, teigiamai veikiamas kraujo spaudimas.

Pirtyje būkite apie 10–15 min., tada eikite atsivėsinti. Saunos temperatūra 90–95 °C, drėgnumas 30–40 %.

GARINĖ DRUSKOS PIRTIS

Pirties patalpa šildoma garais, naudojant garo generatorių. Druskos tirpalas purškiamas iš patalpos lubose įrengtų specialių purkštukų.

Temperatūra pirtyje siekia 45–50 °C, o drėgnumas – 95–99 %. Aukštas drėgnumo lygis, neaukšta oro temperatūra, iš viršaus krintantis druskų tirpalo rūkas sukuria puikią klimato atmosferą, skirtą poilsiui. Specialiai pritaikytas pirties apšvietimas leis mėgautis šviesos terapija.

Procedūros metu valosi kvėpavimo takai, suaktyvinama kraujotaka, atpalaiduojami įsitempę raumenys, oda tampa švelnesnė ir minkštesnė, didėja imuniteto atsparumas ligoms.

Rekomenduojama buvimo trukmė garinėje druskų pirtyje – 10–20 min.

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ PIRTIS

Infraraudonieji spinduliai – tai šiluma, kuri neturi nieko bendra su ultravioletiniu ar mikrobanginiu spinduliavimu. Spinduliavimo šiluma yra tik energijos forma, kuri tiesiogiai sušildo objektus ir neįkaitina oro. Ši šiluma dar vadinama infraraudonąja energija (IR). Daugiausia saulės išspinduliuojamos energijos yra infraraudonųjų spindulių spektre. Pasak dr. Tsu-Tsair Oliver Chi, tokius spindulius sugeria tam tikri kūno audiniai.

Šis procesas susijęs su daugybe gydomųjų reakcijų. Infraraudonieji spinduliai minėtoje sveikatinimo sistemoje yra lyg saulės šiluma arba natūrali mūsų kūno šiluma. Infrasaunose naudojamos infraraudonosios elektromagnetinės bangos tiesiogiai šildo žmogaus organizmą. Vykstant konvekcijai žmogaus kūnas įšyla iki 4 cm (palyginimui – įprastoje saunoje kūnas įšyla iki 3–5 mm, nes organizmas blokuoja aplinkos karštį). Būtent toks giluminis infraraudonosios šilumos skverbimasis organizmui perteikia šilumos energiją ir gerina jo būklę: įšildo audinius, raumenis, sąnarius, spartina kraujo bei kitų kūno skysčių apykaitą.

Infraraudonosios energijos sistemos mažiau nei 20 % sušildo orą, o virš 80 % tiesiogiai nukreipia šildyti mūsų kūną. Infrasauna, esant 45–50 °C temperatūrai, sukelia 2–3 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna 90–100 °C temperatūroje, todėl joje itin saugu vaikams ir žmonėms, kurių sutrikusi širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, infrasaunose galima būti ilgiau ir labiau atsipalaiduoti.

SAUNA SU GARU

Galima sakyti, kad tai – dvi pirtys vienoje patalpoje. Tai labai universali sauna. Pirtyje gultai išdėstyti dviem lygiais: vieni aukščiau, kiti žemiau. Kuo aukščiau – tuo karščiau.

Sauna prišildoma kombinuota krosnele su akmenimis. Oro temperatūra pirtyje 45–50 °C, drėgnumas 95–99 %. Tokia drėgmė pasiekiama garo generatoriui tiekiant garą į pirties patalpą. Svarbi kombinuotos saunos dalis – patogūs gultai. Mažesnėje temperatūroje ir didesnėje drėgmėje žmogus kvėpuoja lengviau, tokioje saunoje norisi ramiai pailsėti po sunkios darbo dienos.

Rekomenduotina pagulėti, bet būtinai galvą pakėlus aukščiau. Šioje saunoje gali šildytis ir vaikai, žinoma, jiems rekomenduotina žemesnė temperatūra ir pastovi suaugusiųjų priežiūra. Tokia sauna gerina ištvermę, judesių koordinaciją, veikia raminančiai, gerina nuotaiką, atstato dvasinę pusiausvyrą.

Buvimo laikas šioje saunoje priklauso nuo oro temperatūros ir drėgmės santykio, taip pat nuo individualios savijautos. Optimaliausias buvimo laikas 15–20 min.

LEDO KAMBARYS

Ledo kambarys tai – patalpa, kurioje galima atsivėsinti po karštos pirties. Čia temperatūra siekia nuo 0 iki +5 °C. Kambaryje ledo gaminimo įranga gamina ledą, kuris krinta į jam skirtą vietą. Šiuo ledu galima išsitrinti kūną, o panaudotą ledą reikia dėti į kitą, atskirą talpą. Ledo kambaryje yra kubilas su šaltu vandeniu, kuriuo galima apsipilti kūną.

ледяная комната/LEDO KAMBARYS

TAISYKLĖS

kaip elgtis pirtyje

 1. Prieš eidami į pirtį nusirenkite, nusiimkite laikrodžius, akinius, žiedus ir kitus papuošalus. Dažniausiai į pirtį einama tik su rankšluosčiu, šlepetės paprastai paliekamos prie pirties durų.
 2. Prieš einant į pirtį privaloma nusiprausti po dušu. Taip pirtis ilgiau išlieka švari.
 3. Paprastai pirtyse gultai būna išdėstyti dviem aukštais. Kuo aukščiau nuo grindų, tuo aukštesnė temperatūra.
 4. Prieš atsisėdant ar atsigulant ant gultų būtina pasitiesti rankšluostį tam, kad prakaitas nesusigertų į medines gultų konstrukcijas ir nevarvėtų ant grindų.
 5. Į pirtį einama norint atsipalaiduoti, pailsėti, atsigaivinti.
 6. Pirtyje paprastai praleidžiama apie 10–20 min. arba būnama tol, kol pradedama itin smarkiai prakaituoti.
 7. Baseinas ir pirtis Birštone siūlo subalansuotus sprendimus geriausiai jūsų savijautai – po pirties žmonėms visuomet rekomenduotina atsivėsinti. Tai galima daryti įvairiais būdais: maudytis vėsiame baseine ar kitame vandens telkinyje, nusiprausti po vėsiu dušu, išsitrinti kūną sniegu, apsipilti šaltu vandeniu iš kubilo ar tiesiog atvėsti kurį laiką būnant lauke. Į pirtį grįžtama tada, kai jaučiama, kad kūnas atvėso.
 8. Grįžus į pirtį ta pati procedūra paprastai kartojama 2–5 kartus, priklausomai nuo temperatūros. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo mažiau laiko reikia praleisti pirtyje (esant 80–100 °C temperatūrai patartina eiti ne daugiau kaip 3 kartus).
 9. Baigę naudotis pirtimi, žmonės prakaitą nusiprausia po vėsiu dušu ir nusišluosto švariu rankšluosčiu.
 10. Leiskite sau atvėsti ir palaukite kol kūnas nustos prakaituoti, tada galėsite apsirengti.
 11. Po pirties patartina atsipalaiduoti ir išgerti šalto, gaivaus gėrimo, taip atstatant skysčius, kuriuos išprakaitavote būdami pirtyje.

Prašome susipažinti su  baseinų ir pirčių komplekso vidaus tvarkos taisyklėmis