Vienijamos pastangos sveikatos stiprinimo srityje Vienijamos pastangos sveikatos stiprinimo srityje

Vienijamos pastangos sveikatos stiprinimo srityje

Birštonas Druskininkai
Lietuvos kurortai yra mūsų šalies nacionalinis turtas. Visuomenės sveikatos stiprinimas, ligų prevencija, gydymas ir reabilitacija, taikant natūralius gamtinius veiksnius, šimtmečiais siejami su mūsų kurortų vietovardžiais: Druskininkai, Birštonas, Palanga ir t.t. Siekdami mokslo ir studijų bei praktikos pažangos, Vilniaus universitetas (VU) ir Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija (Asociacija) pasirašė 5-ių metų bendradarbiavimo sutartį.

Aktyvi, kryptinga ir abipusiai naudinga veikla leis plėtoti mokslinius tyrimus ir inovacijas, rengti aukščiausio lygio specialistus, teikti studentams pažangiausias reabilitacijos, fizinės medicinos ir kurortologijos mokslo bei praktikos žinias.

VU Medicinos fakulteto dekanas, prof. Algirdas Utkus nuoširdžiai džiaugiasi bendradarbiavimo su Nacionaline sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija perspektyvomis: „Esu įsitikinęs, kad tai praplės  mūsų Fakulteto vientisųjų medicinos ir rezidentūros studijų studentų bei Kineziterapijos, Ergoterapijos bakalauro studijų programų studentų galimybes gauti būtinas praktines kompetencijas ne tik įvairiose reabilitacinėse bei sanatorinėse įstaigose, bet ir įvairiuose Lietuvos miestuose“. Tuo pačiu, Profesoriaus nuomone, Lietuvos vardą už jos ribų garsinančios šalies reabilitacijos įstaigos, sanatorijos galės pasikviesti į praktiką, o vėliau ir į darbą pažangiausius geriausio Lietuvos universiteto studentus bei absolventus.

VU MF padalinys – Sveikatos mokslo institutas, kuriam vadovauja prof. dr. Natalja Fatkulina, vienija gabius mokslininkus ir perspektyvius dėstytojus, kurie efektyviai dirba visuomenės sveikatos, reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos ir kt. studijose bei vykdo kompleksinius sveikatos mokslo tyrimus. „Ypatingai džiaugiamės galimybe atlikti mokslinius tyrimus Reabilitacijos, Fizinės medicinos, Kurortologijos srityse. Planuojame į tyrimus įtraukti ir tarptautinius partnerius“.  Instituto direktorė neabejoja, kad nauji atradimai padės kurti paslaugų įvairovę, o taip pat nuolat tobulinti jų kokybę, tausoti ir stiprinti Lietuvos gyventojų ir užsienio svečių sveikatą.

Gilias tradicijas puoselėjančio kurortologijos mokslo tikslas – tirti įvairaus amžiaus sveikų ir sergančių asmenų sveikatą ir jos sąsają su gamtiniais gydomaisiais veiksniais, kurti mokslu pagrįstas priemones ir metodus sveikatai stiprinti bei atstatyti kurortuose. Sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas Lietuvoje yra viena seniausių ir labiausiai vystomų sveikatos turizmo sričių. Tačiau ar mokslu grįstų kurortologinių tyrimų pakanka?

Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos nuomone, svarbu žinoti, kaip gamtiniai ištekliai (mineralinis vanduo, purvas) padeda mažinti šiandienio gyvenimo iššūkių poveikį visuomenės sveikatai, gerinti žmonių savijautą ir darbingumą. Tai turėtų teigiamos įtakos sveikatos turizmo plėtrai šalyje, didintų Lietuvos medicinos prestižą.

Asociacijos prezidentas ir „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda pastebi, kad mūsų šalis turi labai stiprią sanatorinio-kurortinio gydymo bazę ir puikius specialistus. „Sveikiname reikšmingą Vilniaus universiteto iniciatyvą šioje svarbioje srityje, – sako Asociacijos prezidentas. – Tokia verslo ir akademinio pasaulio sąjunga rodo, kad kartu galėsime nuversti kalnus!“.

Vilniaus universitetas kartu su Asociacija planuoja rengti bendrus mokslo tyrimus ir mokslo bei studijų projektus sveikatos ir farmacijos mokslų srityse. Bus organizuojami mokomieji ir profesinio konsultavimo nacionaliniai bei tarptautiniai renginiai. Studentams bus kuriamos geriausios mokomosios praktikos bei darbo vietos.

Kitos naujienos

Laikas stiprinti imunitetą – specialus pasiūlymas senjorams
Pasiruoškite šaltajam metų sezonui ir sustiprinkite sveikatą. Kviečiame pasinaudoti specialia akcija, skirta senjorams nuo lapkričio iki gruodžio pabaigos. Nėra nieko brangesnio už puikią savijautą, auštant žvaliam ir energingam rytojui!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Svečiuose – televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis
Šiltas ir atviras pokalbis su „Eglės sanatorijoje“ Birštone besisvečiuojančiu puikiai visiems pažįstamu televizijos laidų vedėju ir režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu. Sužinokite, kas ir kodėl Vytenį sanatorijoje žavi labiausiai!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Svečiuose – TV ir radijo laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė
Šįkart „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose svečiuojasi Rimantė Kulvinskytė su vyru Povilu ir dukrele Luna. Kviečiame į virtualų pokalbį su žinoma televizijos, radijo laidų vedėja ir žurnaliste Rimante.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau