Tarptautinis teatro festivalis – „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ Tarptautinis teatro festivalis – „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“

Tarptautinis teatro festivalis – „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“

Druskininkai
Į Druskininkų kurortą rugpjūčio 5 d. sugrįžta jau VI-tasis Tarptautinis teatro festivalis. Pristatome spektaklius, vyksiančius „Eglės sanatorijoje“ rugpjūčio 6–14 dienomis. Pasinerkite į meno ir kultūros pasaulį!

REPERTUARAS

 

RUGPJŪČIO 6 D., 18:30, „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), kino-koncertų salėje

Atvira pamoka „Aš kuriu muziką“: muzikos JAV nebyliajam filmui „Big Business“ („Stambus verslas“, 1929) kūrimas drauge su LMTA docentu Arkadijumi Gotesmanu. A. Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų bei būgnininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, muzikos ir teatro projektų autorius ir atlikėjas, kompozitorius.

 

RUGPJŪČIO 6 D., 19:00, „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), Comfort konferencijų salėje

„DVIKOVA SU MEILE. Vladislavas Chodasevičius ir Nina Berberova“ (rusų kalba)

Rygos teatras „Sidabrinis amžius“ (Latvija)

Aktoriai Asmik Bagojan ir Valdemaras Mikšys susitinka poetinėje dramoje apie rusų literatūros vadinamojo sidabrinio amžiaus paskutinį poetą Vladislavą Chodasevičių ir rašytoją Niną Berberovą, besikaunančius dramatiškoje dvikovoje su Meile, Likimu ir Laiku, gyvenimo keliui juos vedant per XX a. pradžios Peterburgą, Berlyną ir Paryžių. Spektaklyje skamba Sergejaus Rachmaninovo muzika. Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

RUGPJŪČIO 7 D., 19:00, „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), kino-koncertų salėje

Charlie’o Chaplin’o „MAŽYLIS“. Nebylusis kinas ir gyva muzika

Atlikėjai: Arkadij Gotesman (mušamieji, perkusija), Dmitrij Golovanov (pianinas)

Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų bei būgnininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, muzikos ir teatro projektų autorius ir atlikėjas, kompozitorius. Dmitrijus Golovanovas – klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus, muzikuojantis su ryškiausiais šalies džiazo atlikėjais. Perkusininkas ir pianistas drauge improvizuoja pagal klasikinę Charlie’o Chaplin’o nebyliojo kino komišką dramą „Mažylis“ (1921). Muziką filmui sukūrė pats Charlie’is Chaplin’as, filmą režisavo ir jame vaidina Charlie’is Chaplin’as.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

RUGPJŪČIO 8 D., 19:00, „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), kino-koncertų salėje

„ANT FLAMENKO SPARNŲ“

Atlikėjos: Dovilė Kazonaitė – sopranas, Rūta Mikėlaitytė-Kašubienė – fortepijonas, Natalija Kovaliova – flamenko šokis. Programoje: Fernando Obradors, Francisco Asenjo Barbieri, Manuel de Falla, Georges Bizet.

Ispaniškos muzikos temperamentas žavi įvairių tautų kompozitorius, jos ritmai vilioja ir kitų sričių menininkus  – dailininkus, atlikėjus, šokėjus. Ne veltui ir prancūzų kompozitorius G. Bizet, įkvėptas ispaniškos muzikos spalvingumo, sukūrė savo žymiausiąją operą „Karmen“, kurios arijos taip pat skambės ir šioje šventinėje programoje. Trijų menininkių – dainininkės Dovilės Kazonaitės, pianistės Rūtos Mikelaitytės-Kašubienės ir flamenko šokėjos Natalijos Kovaliovos parengta programa – tai temperamentingi ispaniško gyvenimo paveikslai, magiškai užburiančios įvairių kompozitorių kūrinių melodijos, ir, žinoma, svaiginantys ritmai, perteikiami šokėjos kūno plastika.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

RUGPJŪČIO 11 D., 19:00 val., „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), kino-koncertų salėje

„RENKUOSI LAISVĘ“

Vladimiro Serovo (Lietuva) monospektaklis Aleksandro Galičiaus kūrybos motyvais (rusų kalba)

Rusų dramos teatro aktorius Vladimiras Serovas pateikia žiūrovams monospektaklį apie Rusijos poetą, scenaristą, dainų atlikėją ir autorių Aleksandrą Galičių (tikroji pavardė Ginzburgas, 1918–1977), dėl kūrybos persekiotą KGB, 1974-aisiais priverstą emigruoti iš SSRS, gyvenusį Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, dirbusį radijo stotyje Laisvė. Pritardamas gitara jis atlikdavo savo lyrines ir satyrines dainas bei balades, kuriomis daugiausia kritikuodavo stalinistinį režimą, primindavo teroro aukas, persekiojamus žmones (A. Achmatovą, D. Charmsą, O. Mandelštamą). Spektaklis pavadintas kaip ir viena iš A. Galičiaus dainų – „Renkuosi laisvę“.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

RUGPJŪČIO 12 D., 19:00, „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), Comfort konferencijų salėje

Mark Ravenhill „PRODUKTAS“, komedija (rusų kalba)

Teatras „Boris und Konsorten“ (Vokietija)

Režisierius – Christof Küster, vaidina – Kathrin Kestler, Alexej Boris, dailininkė – Maria Martinez Pena.

Spektaklis sukurtas pagal žymaus šiuolaikinio britų dramaturgo, aktoriaus ir žurnalisto Marko Ravenhillo pjesę. Lietuvos žiūrovams žinomos jo pjesės „Shopping and Fucking“,  „Keletas tikslių polaroidinių nuotraukų“, taip pat ir „Produktas“, 2011 m. pastatytas Klaipėdos dramos teatre. Vokietijos teatro atvežamoje komedijoje „Produktas“ kino prodiuseris (aktorius Alexej Boris) įkalbinėja aktorę vaidinti pagrindinį vaidmenį jo naujame filme – būsimame hite, pagal kurio scenarijų herojė netenka vyro per 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragediją, paskui lėktuve susipažįsta su arabu, kurį tučtuojau aistringai įsimyli, bet, sužinojusi, kad jis teroristas, išduoda mylimąjį policijai, o vėliau kenčia, per televiziją matydama jį Gvantanamo kalėjime. Tai siužetas, kuris pateikia mums seniai pažįstamų vaizdų ir pažadina mūsų atmintyje daug klišių. Spektaklio situacija – ir juokinga, ir skaudžiai atpažįstama. M. Ravenhillo pjesės prodiuserio siūlomame „produkte“ pagal visus rinkos dėsnius susipina erotika, meilė, terorizmas ir religinis fundamentalizmas. M. Ravenhillo „Produktas“ – išmoningai parašyta šiuolaikinės visuomenės baimių satyra, demaskuojanti visuomenės informacijos pramonės manipuliacijos mechanizmus.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

RUGPJŪČIO 14 D., 20:00 val., „Eglės sanatorijoje“ (Eglės g. 1), kino-koncertų salėje

„HAMLETAS“

Bufonada William’o Shakespeare’o tragedijos „Hamletas“ motyvais

Vilniaus jaunimo teatras „Arlekinas“

Režisierė – Tatjana Timko

Autorinis spektaklis „Hamletas“ pastatytas Šekspyro tragedijos motyvais. Plastikos ir kūno kalbos pagalba aktoriai pasakoja senovinę istoriją apie brolžudystę ir sūnaus kerštą už tėvo nužudymą. Nestandartiniai režisieriaus sprendimai, įdomūs ir spalvingi kostiumai, įspūdinga aktorių vaidyba – vien dėl to verta pamatyti spektaklį.

ĮSIGYTI BILIETĄ

 

 

Dėmesio!

Bilietus platina bilietai.lt, nuo rugpjūčio 1 d. galėsite įsigyti ir „Eglės sanatorijos“ infocentre (Standard maitinimo salė, 1 aukštas).

Bilietų kainos nuo 8 Eur iki 20 Eur.

Kitos naujienos

Drauge su krintančiais lapais – PASIŪLYMAI JŪSŲ RUDENS ATOSTOGOMS
Ilgi vasaros vakarai ir maloniai lepinantys saulės spinduliai pamažu kelia nostalgiją? Nenusiminkite, sanatorijoje – visada geras oras! Paruošėme jums patrauklių rudens pasiūlymų.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
NAUJIENA – paprastai ir patogiai išsirinkite norimą knygą!
Leiskitės į užburiantį vaizduotės pasaulį – atsipalaiduokite skaitydami knygą. Didesniam jūsų komfortui sukurti ir saugumui užtikrinti, „Eglės sanatorija“ Druskininkuose ir Birštone pristato naujieną – nuo šiol jūsų išsirinktą knygą pristatysime tiesiai į registratūrą.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Draugų BARBORA dovanos sanatorijos svečiams!
Visada smagu gauti dovanų, tiesa? Kai po sveikatingumo atostogų „Eglės sanatorijoje“ ruošitės keliauti į namus, Barbora.lt pasirūpins jūsų pirkinių krepšeliu!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau