Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Birštonas Druskininkai
„Eglės sanatorija“ nuo pat jos įkūrimo pradžios pabrėžė tamprų ryšį tarp sveikatos ir meno, kad ne vien gydomosios procedūros ir supanti gamta sveikatina žmogų – didelę reikšmę asmens savijautai turi ir meno galia, estetinis pasitenkinimas bei turiningai leidžiamas laikas. Jau XII kartą vykstantis tarptautinis tapybos pleneras kaip ir kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose.

Šiųmečio plenero dalyviai – žinomi Lietuvos dailininkai ir svečiai iš Latvijos: Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Arvydas Kašauskas, Mindaugas Skudutis, Romualdas Balinskas, Agnija Germane (Latvija), Ramūnas Grikevičius, Jonas Daniliauskas, Maris Čačka (Latvija), Vaidotas Janulis ir Mykolė Ganusauskaitė.  

Atvirų durų diena ir parodos atidarymas Druskininkuose Per jau antrą dešimtmetį vykstantį tapybos plenerą sanatorijoje susiformavo tradicija, atverianti duris į kūrybos užkulisius ir leidžianti sanatorijos svečiams bei plačiajai visuomenei susipažinti, pabendrauti su dailininkais ir pasižvalgyti į paveikslų kūrybos procesą – tai atvirų durų diena. Ji šiais metais numatyta rugpjūčio 22 dieną 15:00–18:00 administraciniame „Eglės sanatorijos“ pastate (įėjimas nemokamas). Pleneras bus vainikuojamas parodos atidarymu, kuriame bus eksponuojami viso plenero metu gimę menininkų darbai, vėliau liekantys puošti sanatoriją ir džiuginti lankytojų širdis. Rugpjūčio 26 d. 11:00 Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai bei sanatorijos klientai vieni pirmųjų pamatys per dvi kūrybines savaites tapybos meistrų sukurtus darbus (įėjimas nemokamas).

Šio plenero kulminacija taps ir pirmą kartą sanatorijos istorijoje išleistas meno albumas – „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“. Per 50 gyvavimo metų, sanatorija sukaupė solidžią meno kūrinių kolekciją, kuri puošia sanatorijos interjerą ir eksterjerą. Albume „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“ pristatomi išskirtiniai Lietuvos dailės klasikų kūriniai ir antrą dešimtmetį organizuojamų tarptautinių tapybos plenerų didžiųjų menininkų darbai – organiškai į sanatorijos architektūrą ir įvairias erdves įsilieję keraminiai pano, dekoratyvinės skulptūros, vitražai, grafikos lakštai ir tapybos darbai.

 

Kitos naujienos

Tik šią savaitę užsakant gydomąją programą, DOVANOJAME +1 nakvynę nemokamai!
Dovanojame jums atotrūkį nuo kasdienybės. Ir ne šiaip atotrūkį, o puikia sveikata, pakilia nuotaika ir pozityvia energija pulsuojantį pabėgimą į vieną gražiausių Lietuvos kurortų – Druskininkus arba Birštoną. „Eglės sanatorijoje“ jūsų laukia išskirtinis pasiūlymas: tik sausio 24–29 d. užsakius vieną iš sanatorinio gydymo programų 4 nakvynėms ar daugiau, dovanojame +1 papildomą nakvynę! Atvykimas iki birželio 1 d.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Apdovanojome geriausius 2022 metų darbuotojus
Visus 2022 metus 50 metų jubiliejų minėjusi „Eglės sanatorija“ kasmet puoselėja tradiciją metus pabaigti išrenkant ir pasveikinant geriausius ir labiausiai nusipelniusius sanatorijos darbuotojus. 2022 metų pabaigoje visi Egliečiai vertino ir išrinko 3 geriausius įmonės Metų darbuotojus, 18 padalinių / skyrių Metų darbuotojus, Metų vadovą bei 40 klientų mylimiausių darbuotojų, kurie buvo paskelbti, pasveikinti ir apdovanoti piniginėmis premijomis 2023 metų Žiemos šventėje.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
MEDICINOS DARBUOTOJAMS – 50 Eur dovana!
Rūpindamiesi kitų sveikata, neužmirškite reguliariai puoselėti ir savosios! Kviečiame iki kovo 1 d. pasinaudoti medicinos darbuotojams skirta 50 Eur nuolaida. Atvykite sustiprinti savo fizinės ir psichologinės sveikatos jau dabar!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau