Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Birštonas Druskininkai
„Eglės sanatorija“ nuo pat jos įkūrimo pradžios pabrėžė tamprų ryšį tarp sveikatos ir meno, kad ne vien gydomosios procedūros ir supanti gamta sveikatina žmogų – didelę reikšmę asmens savijautai turi ir meno galia, estetinis pasitenkinimas bei turiningai leidžiamas laikas. Jau XII kartą vykstantis tarptautinis tapybos pleneras kaip ir kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose.

Šiųmečio plenero dalyviai – žinomi Lietuvos dailininkai ir svečiai iš Latvijos: Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Arvydas Kašauskas, Mindaugas Skudutis, Romualdas Balinskas, Agnija Germane (Latvija), Ramūnas Grikevičius, Jonas Daniliauskas, Maris Čačka (Latvija), Vaidotas Janulis ir Mykolė Ganusauskaitė.  

Atvirų durų diena ir parodos atidarymas Druskininkuose Per jau antrą dešimtmetį vykstantį tapybos plenerą sanatorijoje susiformavo tradicija, atverianti duris į kūrybos užkulisius ir leidžianti sanatorijos svečiams bei plačiajai visuomenei susipažinti, pabendrauti su dailininkais ir pasižvalgyti į paveikslų kūrybos procesą – tai atvirų durų diena. Ji šiais metais numatyta rugpjūčio 22 dieną 15:00–18:00 administraciniame „Eglės sanatorijos“ pastate (įėjimas nemokamas). Pleneras bus vainikuojamas parodos atidarymu, kuriame bus eksponuojami viso plenero metu gimę menininkų darbai, vėliau liekantys puošti sanatoriją ir džiuginti lankytojų širdis. Rugpjūčio 26 d. 11:00 Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai bei sanatorijos klientai vieni pirmųjų pamatys per dvi kūrybines savaites tapybos meistrų sukurtus darbus (įėjimas nemokamas).

Šio plenero kulminacija taps ir pirmą kartą sanatorijos istorijoje išleistas meno albumas – „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“. Per 50 gyvavimo metų, sanatorija sukaupė solidžią meno kūrinių kolekciją, kuri puošia sanatorijos interjerą ir eksterjerą. Albume „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“ pristatomi išskirtiniai Lietuvos dailės klasikų kūriniai ir antrą dešimtmetį organizuojamų tarptautinių tapybos plenerų didžiųjų menininkų darbai – organiškai į sanatorijos architektūrą ir įvairias erdves įsilieję keraminiai pano, dekoratyvinės skulptūros, vitražai, grafikos lakštai ir tapybos darbai.

 

Kitos naujienos

Balandžio 7–16 d. šeimos atostogų metas!
Kai mokykloje atostogos vaikams – visos šeimos laukia sveikatinimosi malonumai sanatorijoje! Balandžio 7–16 d. šeimos atostogų metas, kai sugužės turiningo laiko išsiilgę tėvai kartu su savo vaikais. Sanatorijoje mažųjų mūsų svečių laukia ne tik pramogos vaikų žaidimų kambaryje, ne tik smagus laikas baseinų ir pirčių komplekse, bet ir sveikatinimosi procedūros: masažai, druskų kambarys, mineralinės vonios...
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
SVEIKADIENIAI – 25 gydomosios procedūros ir 5 tyrimai!
Šaltuoju metų laiku, kai judame mažiau, mažiau gauname saulės spindulių ir rečiau būname gryname ore, silpnėja mūsų imuninė sistema, kimba įvairūs virusai, dažniau susiduriame ir su vangumu, prastesne nuotaika, didesniu nerimu. Tad laikas išsivaduoti iš žiemos stingulio ir skirti daugiau dėmesio savo sveikatai! Jums pasirinkus 5 naktų Gydomąją programą SVEIKADIENIAI laukia net 25 gydomosios procedūros, 5 tyrimai jūsų viešnagės metu, neriboti apsilankymai baseinų ir pirčių komplekse, pusryčiai, pietūs, vakarienės, užkandžių barai ir dar daugiau. Čia – viskas įskaičiuota jūsų sveikatai!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
SUSIPAŽINKIME, AŠ EGLIETIS – FMR gydytojo Manto Kundrecko interviu
Mantą Kundrecką atpažinsite sanatorijos teritorijoje Druskininkuose vaikštinėjantį su baltu chalatu. Mantas – gydytojas, kuris baigęs mokslus ir pats save nustebino priėmęs sprendimą Vilniaus stogus ir siauras senamiesčio gatveles iškeisti į gyvenimą kurorte, gamtos glėbyje.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau