Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Tarptautinis tapybos pleneras „Eglės sanatorijoje“ duris pravėrė jau XII kartą

Birštonas Druskininkai
„Eglės sanatorija“ nuo pat jos įkūrimo pradžios pabrėžė tamprų ryšį tarp sveikatos ir meno, kad ne vien gydomosios procedūros ir supanti gamta sveikatina žmogų – didelę reikšmę asmens savijautai turi ir meno galia, estetinis pasitenkinimas bei turiningai leidžiamas laikas. Jau XII kartą vykstantis tarptautinis tapybos pleneras kaip ir kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose.

Šiųmečio plenero dalyviai – žinomi Lietuvos dailininkai ir svečiai iš Latvijos: Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Arvydas Kašauskas, Mindaugas Skudutis, Romualdas Balinskas, Agnija Germane (Latvija), Ramūnas Grikevičius, Jonas Daniliauskas, Maris Čačka (Latvija), Vaidotas Janulis ir Mykolė Ganusauskaitė.  

Atvirų durų diena ir parodos atidarymas Druskininkuose Per jau antrą dešimtmetį vykstantį tapybos plenerą sanatorijoje susiformavo tradicija, atverianti duris į kūrybos užkulisius ir leidžianti sanatorijos svečiams bei plačiajai visuomenei susipažinti, pabendrauti su dailininkais ir pasižvalgyti į paveikslų kūrybos procesą – tai atvirų durų diena. Ji šiais metais numatyta rugpjūčio 22 dieną 15:00–18:00 administraciniame „Eglės sanatorijos“ pastate (įėjimas nemokamas). Pleneras bus vainikuojamas parodos atidarymu, kuriame bus eksponuojami viso plenero metu gimę menininkų darbai, vėliau liekantys puošti sanatoriją ir džiuginti lankytojų širdis. Rugpjūčio 26 d. 11:00 Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai bei sanatorijos klientai vieni pirmųjų pamatys per dvi kūrybines savaites tapybos meistrų sukurtus darbus (įėjimas nemokamas).

Šio plenero kulminacija taps ir pirmą kartą sanatorijos istorijoje išleistas meno albumas – „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“. Per 50 gyvavimo metų, sanatorija sukaupė solidžią meno kūrinių kolekciją, kuri puošia sanatorijos interjerą ir eksterjerą. Albume „Meno kūriniai „Eglės sanatorijoje“ pristatomi išskirtiniai Lietuvos dailės klasikų kūriniai ir antrą dešimtmetį organizuojamų tarptautinių tapybos plenerų didžiųjų menininkų darbai – organiškai į sanatorijos architektūrą ir įvairias erdves įsilieję keraminiai pano, dekoratyvinės skulptūros, vitražai, grafikos lakštai ir tapybos darbai.

 

Kitos naujienos

Po praktikos kineziterapeutai sėkmingai tęsia karjerą
Kineziterapijos studentė Lina 1989 m. į „Eglės sanatoriją“ atėjo atlikti praktiką. Po jos atsisveikindama, pasakė, kad tikrai sugrįš. Ir sugrįžo labai greitai. Šiuo metu vyr. kineziterapeutė Lina Žukauskienė jau 34 m. yra vienas ryškiausių „Eglės sanatorijos“ šviesulių − kupina energijos ir pozityvumo veda savo kineziterapeutų komandą į priekį, nenustygsta vietoje, tobulėja ir augina naujas kineziterapijos žvaigždes.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Spalio 27 d. – lapkričio 5 d. šeimos atostogų metas!
Kai atėjus atostogoms moksleiviai užveria mokyklos duris – ateina laikas visos šeimos atostogoms! Spalio 27 d. – lapkričio 5 d. „Eglės sanatorija“ laukia tėvų, išsiilgusių turiningo laiko drauge su vaikais. Sveikatą gerinančios procedūros, neribotos maudynės baseinų ir pirčių komplekse, šėlionės vaikų žaidimų kambaryje, poilsis nuo buities darbų ir maisto ruošimo – taip skamba tobulos atostogos!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Stiprinkite sveikatą – SPECIALUS PASIŪLYMAS SENJORAMS!
Profesionalūs gydytojai, asmeninis dėmesys jums ir jūsų sveikatai – tai tarsi „Eglės sanatorijos“ vizitinė kortelė. Sanatorijoje jūsų laukia efektyvios gydomosios procedūros, tiesiai iš žemės gelmių atkeliavęs mineralinis vanduo, Lietuvoje kasamas ir gydymui naudojamas natūralus durpinis purvas, šviežias maistas, jauki aplinka. „Eglės sanatorija“ kviečia atrasti sanatorinio gydymo naudą ir sustiprinti savo sveikatą jau dabar! Rugsėjo 10–30 d. senjorų laukia specialus pasiūlymas.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau