Svečiuose – TV ir radijo laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė Svečiuose – TV ir radijo laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė

Svečiuose – TV ir radijo laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė

Birštonas Druskininkai
Šįkart „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose svečiuojasi Rimantė Kulvinskytė su vyru Povilu ir dukrele Luna. Kviečiame į virtualų pokalbį su žinoma televizijos, radijo laidų vedėja ir žurnaliste Rimante.

Rimante, žinome, kad „Eglės sanatorijoje“ lankotės jau toli gražu ne pirmą kartą – kodėl renkatės būtent šią sanatoriją ir kuo ji traukia jus ir jūsų šeimą?

Tiesą sakant – nė nesvarstome kitų variantų. Mums čia patinka viskas! Mes čia užaugome, „užaugo“ ir mūsų santykiai su Povilu, o mūsų dukra Luna užaugo tikrąja ta žodžio prasme – pirmą kartą ją čia atsivežėme, kai dukrai buvo vos pusė metų. Kuo dar patinka? Patinka, kad tiek Druskininkai, tiek Birštonas arti Vilniaus. Keliaujant iš sostinės pajūris gana toli, tad važiuoti ilgą kelią, kai turi vos savaitgalį – nesinori. Man patinka, kad nereikia sukti galvos dėl maisto – pasirūpinta ir gardžiais pusryčiais, ir pietumis, ir vakariene – poilsis nuo gaminimo yra tikra prabanga. Be to, valgymas kavinėse su mažu vaiku – gan rizikingas reikalas, mat ne visada norisi to, ką atneša, o čia, Eglės sanatorijoje“, Luna pati susidėlioja lėkštės turinį. Už maistą čia skanesni tik pokalbiai su sanatorijos personalu, džiaugiuosi jų žiniomis, profesionalumu, paslaugų kokybe. Čia jaučiuosi kaip kokiame laive – atrodo išplauki, vėjas tau „išpučia“ smegenis, niekuo nereikia papildomai rūpintis. Mes su Povilu Druskininkus vadiname Lietuvos Balio sala. Vien jau pravažiavus miesto ženklą, įsijungia poilsio rėžimas. Eglė man dovanoja namų saugumo jausmą. Labai malonu, kai tavimi nuoširdžiai rūpinasi čia dirbantis personalas. Visada išvažiuoju kokybiškai pailsėjusi.

Kalbant apie šeimą, tai ne tik Povilui ir Lunai čia patinka, pavyzdžiui, praeitais metais į „Eglės sanatoriją“ atsivežiau sesę, ji buvo sužavėta švara ir tvarka. Aš tokių dalykų, tiesą sakant, nė nepastebiu, tiksliau – neatkreipiu dėmesio, o jai tai buvo kažkas „vau“. Žavi kiek reikia įdėti laiko, darbo, pastangų ir meilės, kad išpuoselėtum ne tik sanatorijos vidų, bet ir aplinką, sodus, gėlynus. Juk sanatorijos aplinka Druskininkuose – milžiniška.

 

Kaip vertinate apribotą galimybę keliauti po užsienį? Ar pastebite, kad žmonės labiau atranda Lietuvą?

Žinot, aš ir dalies džiaugiuosi, kad dabar Lietuvoje gyvename tokiame „burbule“ ir nevažiuojame atostogauti į užsienį. Poilsiaujant sanatorijoje teko ne su vienu žmogumi kalbėtis, kuris atostogoms pirmąkart, vietoj lietuvių jau seniai pamėgtos Turkijos, pasirinko sanatoriją. Ir yra labai patenkinti! Kelialapio kaina yra daugiau mažiau panaši, tačiau, palyginkime, ką tu veiki nuskridęs į Turkiją? Visą dieną be saiko valgai ir geri alkoholį, guli prie baseino ir neturi beveik jokios fizinės veiklos. Ar tu grįžti kokybiškai pailsėjęs? Manau, kad ne. Grįžti dar labiau susargdinęs ir nustekenęs savo organizmą. Čia, sanatorijoje, tu iš tiesų pailsi, kasdien lankaisi procedūrose, mėgaujiesi natūraliu mineraliniu vandeniu, durpiniu purvu, masažais, kineziterapija, daug vaikštai, sportuoji, kvėpuoji grynu oru… Po tokių atostogų tu iš tiesų grįžti pailsėjęs, šviežesnis, sveikesnis. Juk nebūtinai turi kuo nors sirgti, kad atvyktum į sanatoriją – atvirkščiai, jei palaikysi puikią savo savijautą, tikiu, kad ateityje gali išvengti daugybės ligų ir negalavimų. Džiaugiuosi, kad jau sprogo seni įsitikinimai, kad sanatorija – seniems žmonėms. Čia daug šeimų su vaikais ar įsimylėjėlių, atvykstančių savaitgaliui. Džiugu, kad kiekvienas randa kažką sau.

 

Papasakokite daugiau apie šeimos atostogas sanatorijoje. Ką pastebite išskirtinio, kas galėtų būti patrauklu atvykstant šeimoms su vaikais? Juk turite puikų pavyzdį ir geriausią paslaugų „vertintoją“ – Luną.

Mūsų Luna – tikras Eglės vaikas. Cituoju: „Mama, kodėl mes turim pirkt sodybą kaime, kai galim nusipirkti kambarį „Eglės sanatorijoj“ (juokiasi). Aišku, pirmoje vietoje Lunai – vaikų kambarys. Smagu, kai žinai, kad palieki vaiką gerose rankose. Čia jie ne tik žaidžia, bet ir gamina rankdarbius, su auklėtoja eina į lauką. Šalia pušynas, vaikų žaidimų aikštelė, o tėvams galimybė turėti savo laiko be jokio papildomo užmokesčio – tikra dovana. Man labai smagu matyti kaip Luna bendrauja su kitais vaikais, kaip gražiai vieni iš kitų mokosi užsienio kalbų. Juk poilsiautojai – marga kompanija, čia yra ir vaikų, kalbančių angliškai, rusiškai, vokiškai. Smagu žiūrėti kaip mezgasi vaikų draugystė, gerėja socialiniai įgūdžiai ir plečiasi akiratis. Vaikams čia verda tarsi atskiras gyvenimas. Be to, kai personalas skirsto procedūras, visuomet atsižvelgia į tai, kad atvykai su mažyliu – paskiria jas taip, kad tėvams laikai nesidubliuotų, kad kol vienas sveikatinasi, kitas gali „paaukliauti“. Tai ypač aktualu atvykstantiems su kūdikiais. Mažyliams labai patinka ir šiltas baseino vanduo – lūpos niekada nepamėlynuoja, tad maudytis gali ir dvi valandas. Bet užtat po to KAIP miega! (juokiasi)

 

Rimante, jūs galite dirbti nuotoliniu būdu, tiesa? Kaip manot – poilsis ir darbas suderinama?

Man toks variantas skamba labai fainai! Žinau, kad „Eglės sanatorija“ pristatė dvi naujas programas „Sveikos darbostogos“ ir „Sveikos darbostogos plius“, taip sudarė galimybę savo svečiams ir dirbti, ir sveikatintis. Man labai patinka, kad nereikia galvoti, ką valgyti pietums, ką nusipirkti parduotuvėje, ką pasigaminti (juokiasi). O jaukios aplinkos darbui „Eglės sanatorijoje“ yra tikrai nemažai, aš, pavyzdžiui, labai mėgstu „Žiemos sodą“, dirbi sau apsuptas žalumos, tylu ir gera. O kai kalbu telefonu, turiu konferencinius skambučius ar reikia pasikalbėti su partneriais, mėgstu vaikščioti po pušyną. Vilniuje to daryti nepavyksta – per daug triukšmo.

Iš pradžių su Povilu nerimavome, kaip čia mums reikės dirbti, kai sanatorijoje po procedūrų norisi tik miegoti (juokiasi), bet iš tiesų procedūros būna labai patogiai sudėliotos. Tiksliau jas gali susidėlioti pats, pagal savo ritmą – nori ilgiau pamiegoti, nueiti į kelias procedūras ir dirbti po pietų – prašom. Aš atvirkščiai, labiau mėgstu dirbti rytais ir energijos daugiau turiu pirmoje dienos pusėje, tad ryte, kaip kokia filmų herojė, paplaukioju baseine, tuomet pusryčiai – ir pirmyn darbuotis!

 

O kaip sekasi dirbti? Ar aplinka, gamta sužadina kūrybinį įkvėpimą ar kaip tik nesinori apie nieką rimtai galvoti?

Man asmeniškai yra būtina pakeisti aplinką, kai žinau, kad reikia generuoti naujas idėjas ar kai laukia koks naujas didelis projektas. Tik taip mano smegenys atsijungia ir jas ima stimuliuoti kiti veiksniai: nauja aplinka, vaizdai, potyriai, gerėjanti savijauta, gamta – tai didžiausias emocijų, idėjų ir kūrybos variklis! Ta geroji kurorto rutina leidžia susidėlioti ir darbus, ir galvą (juokiasi), ir net šiek tiek disciplinuoja – jeigu turi paskirtą laiką procedūrai, tai žinai, kad nesėdėsi Facebook‘e, o efektyviai dirbsi, kad spėtum į ją. Smagu stengtis dėl poilsio ir skubėti į laiką sau.

 

Kokios procedūros jums labiausiai patinka? Ar dar atrandate ką nors nauja?

Kaskart atrandame, žinoma. Jei neklystu, čia, „Eglės sanatorijoje“, procedūrų daugiau nei 100. Iš tų, kiek esame išbandę, mano mėgstamiausia procedūra turbūt povandeninis masažas. Povilas labai mėgsta procedūras nugarai, jo mėgstama – elektrostimuliacija, masažas aparatu „Stima Well“. Anksčiau visada rinkdavomės vertikalią vonią, o šįkart išbandėme kineziterapiją vandenyje. Atrodė, kad čia nėra kas veikti, kad sportas vandenyje – tik nėščiosioms, tačiau supratom, kad smarkiai klydome. Pamilom mankštas vandenyje. Jame sportuojant išryškėja dar vienas pliusas – nesuprakaituoji (juokiasi). Šįkart dar išbandėme mineralinę durpinio purvo vonią ir nugaros tempimą po jos;  magneto terapija su „Magstym“ aparatu, kuris stiprina dubens dugno raumenis – nieko panašaus sostinėje neradau.

Luna taip pat du kartus per dieną ėjo su mumis į baseiną, stengėsi užtvirtinti savo plaukimo įgūdžius ir jau pati viena perplaukia pusę baseino! Iš tikrųjų negali atsidžiaugti, kai tavo vaikas maudosi mineraliniame vandenyje, o ne tokiame, kuriame nejauti nieko kito tik chlorą. Luna dar labai mėgsta druskų kambarį. Čia yra specialus seansas vaikams, ten susitinka ir su savo naujais draugais. Paprastai mes į sanatoriją važiuojam prieš ligų sezoną, nes mūsų mažąją pastoviai kamuodavo sloga, todėl šiuo atveju haloterapija (druskų kambarys) labai padeda. Apskritai, visa šeima jaučiame, kad imunitetas po sveikatinimosi sanatorijoje yra tvirtesnis, esame atsparesni ligoms, peršalimams. Luna svajoja kada nors išbandyti ir purvo procedūras, dabar kol kas gauna tik mane pateplioti, kol guliu purvo vonioje (juokiasi). Bet apskritai jai čia patinka viskas, su Povilu stebimės – mūsų dukra dar niekada taip gerai nemiegojo! Atsigula ir nulūžta (juokiasi).

Manau, kad reikėtų pamiršti įsišaknijusias nuostatas apie sanatorijas. Čia atostogaujantys užsieniečiai negali atsistebėti, kaip mes nevertiname to, ką turime: gydomąjį purvą, mineralines vonias, platų paslaugų spektrą. Jau nekalbu apie kainas – para čia su procedūromis ir pilnu maitinimu sanatorijoje kainuoja tiek pat, kiek nakvynė pajūryje! Be to, tikiu, kad nuo mažens tėvų rodomas pavyzdys rūpintis savimi vaikui pasitarnaus ir ateityje. Šeimos laikas kartu stiprina tarpusavio ryšį, o šiuo atveju jį daro dar ir sveikesnį.

 

Kitos naujienos

2020 metų inovacijos „Eglės sanatorijoje“
2020 – kupini iššūkių ir sudėtingų išbandymų metai, tačiau su savimi jie atsinešė ir dvi naujienas technologijų srityje. Birželio mėnesį sanatorija pristatė mobiliąją programėlę, skirtą į sanatoriją atvykusiems klientams, o gruodžio – išmaniuosius info-terminalus.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Nuo gruodžio 22 d. teikiame reabilitacijos ir gydymo paslaugas TIK atvykstantiems su Teritorinių ligonių kasų (TLK) siuntimu
Apgailestaujame, dėl mūsų šalyje paskelbto karantino apribojimų ir dėl blogos epidemiologinės situacijos Lietuvoje, „Eglės sanatorija“ nuo gruodžio 22 d. iki atskiro pranešimo, negalės suteikti paslaugų klientams, atvykstantiems savomis lėšomis.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Svečiuose – televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis
Šiltas ir atviras pokalbis su „Eglės sanatorijoje“ Birštone besisvečiuojančiu puikiai visiems pažįstamu televizijos laidų vedėju ir režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu. Sužinokite, kas ir kodėl Vytenį sanatorijoje žavi labiausiai!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau