Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga

Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga

Birštonas Druskininkai
Dažnai pastebime, kad žmogui sunku tikėti tuo, kas nejuntama ir nematoma plika akimi, todėl apie magnetinės terapijos naudą ir veiksmingumą privalu kalbėti daugiau, aiškinant ne tik jo veikimo principą, bet ir remtis konkrečiais pavyzdžiais, supažindinti su gydymo būdais, magnetinės terapijos aparatais ir, žinoma, gydomuoju poveikiu organizmui, kuris rašytiniuose Avicenos ir senovės Romos gydytojo K. Galeno raštuose užfiksuotas dar 930–1037 m.

„Pati magnetinės terapijos sąvoka gana sudėtinga, – teigia „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai – Arvydas Balčius. – Ji apibrėžiama kaip metodas, pagal kurį organizmas veikiamas nuolatiniu arba kintamu įvairių dažnių ir intensyvumų magnetiniu lauku. Paprasčiau tariant – tai magnetinio lauko impulsų panaudojimas gydymui arba profilaktikai. Magnetinis laukas gali būti skirtingų dažnių, aukšto arba žemo intensyvumo, todėl, pavyzdžiui, „Eglės sanatorijoje“ turime keletą skirtingų magnetinės terapijos aparatų, kurių veikimo principas iš esmės nesiskiria, tačiau skiriasi skleidžiami dažniai ir tai lemia, koks ir kokių sveikatos problemų turintis pacientas bus gydomas konkrečiu aparatu.“ A. Balčius, kalbėdamas apie „Eglės sanatorijoje“ naudojamą įrangą, mini tris magnetinei terapijai skirtus aparatus – „Bemer“, „TheraCell 100“ ir „Magneto Stym“. Pirmasis, pasak medicinos specialisto, tai mažo intensyvumo magnetinis laukas, sukeliantis mažųjų kraujagyslių ir kapiliarų išsiplėtimą, kurios sudaro net 70 proc. visų mūsų kūne esančių kraujagyslių. „Būtent dėl šio proceso, veikiant „Bemer“ aparatu, organizme žymiai pagerėja medžiagų apykaita ir kraujotaka, o tai lemia greitesnį paciento sveikimą“, – magnetinės terapijos aparato veikimą komentuoja A. Balčius.

Thera Cell 100

Kitas „Eglės sanatorijoje“ gydymui naudojamas aparatas – „TheraCell 100“ veikia skleisdamas aukštos įtampos ir aukšto dažnio energetinius impulsus. Diagnostikai naudojami didžiausio, o gydymui – mažesnio intensyvumo dažniai: „Neretai pacientams kyla klausimų dėl pačios diagnostikos ir kaip ji atliekama. Tai paaiškinti galima visai paprastai – atliekant diagnostiką, probleminėje vietoje atsiranda skausmas, tvinksėjimas ar kokia nors kita organizmo reakcija, tuomet mes galime orientuotis, kuriai vietai reikalinga mūsų pagalba, ir pradėti gydymą.“

Trečiasis „Magneto Stym“ – tai didžiausio intensyvumo magnetinės terapijos aparatas. „Eglės sanatorijoje“ jis taikomas įvairiai, pavyzdžiui, įmontuotas į kėdę šis magnetas veikia kaip ypač veiksminga priemonė šlapimo nelaikymo ir kitų negalavimų dubens srityje gydymui bei erekcijos gerinimui. Gydymo metu impulsinis magnetinis laukas stimuliuoja dubens dugno raumenis ir skatina jų susitraukimą:

MAGNETO STYM„Esant dideliam intensyvumui paveikiamos ne tik pačios smulkiausios kraujagyslės, bet iššaukiamas lygiųjų raumenų, esančių vidaus organuose, susitraukimas. Įdomiausia ir svarbiausia yra tai, kad šie raumenys kitu būdu yra nepaveikiami, turiu omenyje, žmogus pats savarankiškai negali jų treniruoti ir stiprinti, kaip, tarkime, skersaruožių, todėl magnetinė terapija yra pagrindinis ir efektyviausias būdas, šiuo atveju, stiprinti dubens dugno raumenis. Tačiau derėtų nepamiršti, kad pats „Magneto Stym“ aparatas yra skirtas ne vien dubens sričiai, o ir kitoms kūno dalims, sistemoms ir įvairiems susirgimams gydyti“, – aiškina gydytojas.

A. Balčius pabrėžia, kad net ir labai silpni magnetiniai laukai veikia mus ir mūsų organizmą. Medicinos specialistas, kalbėdamas apie bendrąją magnetinės terapijos naudą, mini svarbiausią, visiems magnetams būdingą gydomąją savybę – kraujotakos ir medžiagų apykaitos gerinimą. Magnetinė terapija taip pat slopina lėtinį skausmą, pabrinkimą, uždegimą, mažina kraujospūdį, gerina kaulų gijimo procesus: „Dažniausiai ši terapija skiriama esant judamojo-atramos aparato susirgimams arba traumoms, nervų sistemos bei kraujotakos sistemos susirgimams, tačiau tinka įvairių ligų gydymui – spektras išties labai platus.“

Pokalbį „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai A. Balčius užbaigia juokaudamas: „Kad ir ką bepasakočiau apie skirtingus magnetinės terapijos aparatus, akcentuoti galima vieną ir tą patį: kraujotaka, kraujotaka ir dar kartą kraujotaka. Tai bene svarbiausias dalykas visam mūsų organizmui ir sveikatai. Tad visus labai raginu neabejoti magneto gydomąja galia: ji nematoma, nejuntama, tačiau ypač veiksminga.“

Kasmet magnetinė terapija medicinoje vis labiau pripažįstama: tai susiję su nedideliu kontraindikacijų skaičiumi, procedūros saugumu, paprastumu ir efektyviu daugelio negalavimų gydymu.

Kitos naujienos

Rugpjūtį vasarok lauke!
Vasarą leisti lauke – daug smagiau, o kvėpuoti tyru kurorto oru – daug sveikiau!
Druskininkai
Skaityti daugiau
Šeimos laisvalaikio galimybės „Eglės sanatorijoje“: dar daugiau pramogų kiekvienam
„Eglės sanatorijoje“ norima, kad atvykusiems svečiams praleistas laikas sietųsi ne tik su sveikatinimusi, bet ir turiningomis pramogomis, kurios padeda atsipalaiduoti ir dvasiškai, ir psichologiškai, formuoja džiugius šeimos ir draugų laisvalaikio prisiminimus, ugdo įvairius gebėjimus ir skiepija sveikos gyvensenos įpročius.
Druskininkai
Skaityti daugiau
„Eglės sanatorija“ atvykstantiems savo svečiams pristato papildomas naudas
Mes nuolat siekiame tobulėti ir ieškoti būdų, kaip nudžiuginti savo svečius: šįkart pristatome net 4 papildomas naudas atvykstantiems „Eglės sanatorijos“ svečiams, pasirinkusiems liukso klasės kambarį ir tiems, ir tiems, kurie į „Eglės sanatoriją“ Birštone atvyksta nuo Kauno arba Vilniaus oro uosto!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau