Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga

Magnetinė terapija – nematoma, bet ypač veiksminga

Birštonas Druskininkai
Dažnai pastebime, kad žmogui sunku tikėti tuo, kas nejuntama ir nematoma plika akimi, todėl apie magnetinės terapijos naudą ir veiksmingumą privalu kalbėti daugiau, aiškinant ne tik jo veikimo principą, bet ir remtis konkrečiais pavyzdžiais, supažindinti su gydymo būdais, magnetinės terapijos aparatais ir, žinoma, gydomuoju poveikiu organizmui, kuris rašytiniuose Avicenos ir senovės Romos gydytojo K. Galeno raštuose užfiksuotas dar 930–1037 m.

„Pati magnetinės terapijos sąvoka gana sudėtinga, – teigia „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai – Arvydas Balčius. – Ji apibrėžiama kaip metodas, pagal kurį organizmas veikiamas nuolatiniu arba kintamu įvairių dažnių ir intensyvumų magnetiniu lauku. Paprasčiau tariant – tai magnetinio lauko impulsų panaudojimas gydymui arba profilaktikai. Magnetinis laukas gali būti skirtingų dažnių, aukšto arba žemo intensyvumo, todėl, pavyzdžiui, „Eglės sanatorijoje“ turime keletą skirtingų magnetinės terapijos aparatų, kurių veikimo principas iš esmės nesiskiria, tačiau skiriasi skleidžiami dažniai ir tai lemia, koks ir kokių sveikatos problemų turintis pacientas bus gydomas konkrečiu aparatu.“ A. Balčius, kalbėdamas apie „Eglės sanatorijoje“ naudojamą įrangą, mini tris magnetinei terapijai skirtus aparatus – „Bemer“, „TheraCell 100“ ir „Magneto Stym“. Pirmasis, pasak medicinos specialisto, tai mažo intensyvumo magnetinis laukas, sukeliantis mažųjų kraujagyslių ir kapiliarų išsiplėtimą, kurios sudaro net 70 proc. visų mūsų kūne esančių kraujagyslių. „Būtent dėl šio proceso, veikiant „Bemer“ aparatu, organizme žymiai pagerėja medžiagų apykaita ir kraujotaka, o tai lemia greitesnį paciento sveikimą“, – magnetinės terapijos aparato veikimą komentuoja A. Balčius.

Thera Cell 100

Kitas „Eglės sanatorijoje“ gydymui naudojamas aparatas – „TheraCell 100“ veikia skleisdamas aukštos įtampos ir aukšto dažnio energetinius impulsus. Diagnostikai naudojami didžiausio, o gydymui – mažesnio intensyvumo dažniai: „Neretai pacientams kyla klausimų dėl pačios diagnostikos ir kaip ji atliekama. Tai paaiškinti galima visai paprastai – atliekant diagnostiką, probleminėje vietoje atsiranda skausmas, tvinksėjimas ar kokia nors kita organizmo reakcija, tuomet mes galime orientuotis, kuriai vietai reikalinga mūsų pagalba, ir pradėti gydymą.“

Trečiasis „Magneto Stym“ – tai didžiausio intensyvumo magnetinės terapijos aparatas. „Eglės sanatorijoje“ jis taikomas įvairiai, pavyzdžiui, įmontuotas į kėdę šis magnetas veikia kaip ypač veiksminga priemonė šlapimo nelaikymo ir kitų negalavimų dubens srityje gydymui bei erekcijos gerinimui. Gydymo metu impulsinis magnetinis laukas stimuliuoja dubens dugno raumenis ir skatina jų susitraukimą:

MAGNETO STYM„Esant dideliam intensyvumui paveikiamos ne tik pačios smulkiausios kraujagyslės, bet iššaukiamas lygiųjų raumenų, esančių vidaus organuose, susitraukimas. Įdomiausia ir svarbiausia yra tai, kad šie raumenys kitu būdu yra nepaveikiami, turiu omenyje, žmogus pats savarankiškai negali jų treniruoti ir stiprinti, kaip, tarkime, skersaruožių, todėl magnetinė terapija yra pagrindinis ir efektyviausias būdas, šiuo atveju, stiprinti dubens dugno raumenis. Tačiau derėtų nepamiršti, kad pats „Magneto Stym“ aparatas yra skirtas ne vien dubens sričiai, o ir kitoms kūno dalims, sistemoms ir įvairiems susirgimams gydyti“, – aiškina gydytojas.

A. Balčius pabrėžia, kad net ir labai silpni magnetiniai laukai veikia mus ir mūsų organizmą. Medicinos specialistas, kalbėdamas apie bendrąją magnetinės terapijos naudą, mini svarbiausią, visiems magnetams būdingą gydomąją savybę – kraujotakos ir medžiagų apykaitos gerinimą. Magnetinė terapija taip pat slopina lėtinį skausmą, pabrinkimą, uždegimą, mažina kraujospūdį, gerina kaulų gijimo procesus: „Dažniausiai ši terapija skiriama esant judamojo-atramos aparato susirgimams arba traumoms, nervų sistemos bei kraujotakos sistemos susirgimams, tačiau tinka įvairių ligų gydymui – spektras išties labai platus.“

Pokalbį „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai A. Balčius užbaigia juokaudamas: „Kad ir ką bepasakočiau apie skirtingus magnetinės terapijos aparatus, akcentuoti galima vieną ir tą patį: kraujotaka, kraujotaka ir dar kartą kraujotaka. Tai bene svarbiausias dalykas visam mūsų organizmui ir sveikatai. Tad visus labai raginu neabejoti magneto gydomąja galia: ji nematoma, nejuntama, tačiau ypač veiksminga.“

Kasmet magnetinė terapija medicinoje vis labiau pripažįstama: tai susiję su nedideliu kontraindikacijų skaičiumi, procedūros saugumu, paprastumu ir efektyviu daugelio negalavimų gydymu.

Kitos naujienos

Kai darbas artimas sielai
Ilgametes gydymo tradicijas puoselėjanti „Eglės sanatorija“, skaičiuojanti 47-tuosius savo gyvavimo metus, su džiaugsmu ir pasididžiavimu supažindina jus su ilgamete savo darbuotoja – Onute Malevičiene, kuri drauge su „Eglės sanatorija“ ir jos idėjomis keliauja net 45-erius metus! Norėdami apie „Eglės sanatoriją“ išgirsti iš bene geriausiai ją pažįstančio žmogaus – mačiusio beveik visą įmonės sėkmės istoriją – kalbiname Onutę.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Drauge su Martynu Levickiu atkeliauja kompozitorių vasaros akademija – laukia daug įspūdingų renginių
„Composers+Summer Academy“ – tai tarptautinė kompozitorių ir akordeonistų akademija. Muzikus iš viso pasaulio buriantis projektas antrąsyk reziduos Druskininkuose, „Eglės sanatorijoje“. Atokiau nuo miesto šurmulio esanti sanatorijos erdvė dalyviams leidžia maksimaliai atitrūkti nuo kasdienybės ir visiškai atsiduoti kūrybai.
Druskininkai
Skaityti daugiau
Birželis – puikus metas atostogoms ir pramogoms Lietuvos kurortuose
Vasara bene visų mėgstamiausias metų laikas, kurio su nekantrumu laukia ne tik vaikai, bet ir suaugusieji: geras oras, šiluma, nerūpestingi vakarai, ilgi pasivaikščiojimai ir užtarnautas poilsis – atostogos. Norėdami, kad jos būtų nepamirštamos, reikia ne tik kruopščiai planuoti iš anksto, bet ir pasidomėti pramogomis, ypatingais pasiūlymais sveikatai gerinti, pavyzdžiui, jei atvykstate su visa šeima, ieškote, kur smagiai praleisti Jonines arba dairotės kitų, įdomesnių veiklų ar renginių.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau