Kaip atsisveikinti su nugaros skausmu ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą? Kaip atsisveikinti su nugaros skausmu ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą?

Kaip atsisveikinti su nugaros skausmu ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą?

Birštonas Druskininkai
Negydomas nugaros skausmas virsta gyvenimą apkartinančia kasdienybe, kuri diena iš dienos ima varginti organizmą ir siųsti pavojaus signalus...

Ne paslaptis, kad nugaros skausmas – tai vienas dažniausių šiuolaikinių žmonių patiriamų negalavimų, su kuriuo nors kartą gyvenime susiduria 8 iš 10 žmonių. Manoma, kad per vienerius metus apie 15–20 proc. suaugusiųjų patiria skausmą nugaros srityje. Dažniausiai pasitaikančios skausmo priežastys: nuolatinis sėdimas arba sunkus fizinis darbas, netaisyklinga laikysena, raumenų disbalansas, patiriamas stresas, nervinė įtampa bei netaisyklingas kvėpavimas.

 „Eglės sanatorijoje“ vyr. kineziterapeute 29-erius metus dirbanti Lina Žukauskienė teigia, kad atsikratyti nugaros skausmo gali būti daug lengviau nei mums atrodo – tereikia įdėti pastangų ir išsiugdyti kasdienius įpročius: mankštintis, palaikyti taisyklingą laikyseną ir kvėpavimą, reguliariai atlikti nugarai skirtus pratimus ir procedūras. Aktyvus gyvenimo būdas, teigiami įpročiai ne tik pagerins jūsų savijautą, bet ir lengviau padės atsisveikinti su kamuojančiu skausmu, kuris ilgainiui atima gyvenimo džiaugsmą.

Kada derėtų sunerimti?

Sunerimti vertėtų tada, kai jaučiamas nuolatinis skausmas juosmeninėje stuburo dalyje, bendras kojų silpnumas, kojų tirpimas, rankų ar rankų pirštų tirpimas. Jeigu pastebite, kad dažnai esate varžomi ribotų pasilenkimų, jaučiate skausmą kaklo srityje ar patiriate diskomfortą krūtininėje dalyje. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad šių simptomų laukti – nevalia. Kuo anksčiau imsite reguliariai rūpintis savo sveikata, tuo mažiau prireiks ir laiko, ir pastangų.

Kada dažniausiai klystama?

Dažniausia skausmais besiskundžiančių žmonių daroma klaida – gydymasis (o tiksliau – savigyda) skausmą malšinančiais vaistais. Negalvokite, kad vaistai – geriausias būdas atsikratyti skausmo ilgam. Pasijusti geriau vaistai padeda tą pačią akimirką numalšindami skausmo židinį, tačiau negydo pačios skausmo priežasties. Jos vertėtų ieškoti giliau, kreiptis į patyrusius specialistus, kurie patars ir skirs efektyviausią gydymo būdą.

Kaip padėti sau kenčiant nugaros skausmą?

Siekiant užkirsti kelią skausmui, aktyviai judėti reikėtų bent 2–3 kartus per savaitę: daryti tempimo, jėgos, mobilumo bei stabilumo pratimus. Pasak specialistės L. Žukauskienės, galima rinktis įvairias, įdomesnes mankštas, tarkime, mankštą su „Gymstick“ lazdomis salėje ar vandenyje, masažinę treniruotę su volais, mankštas baseine ar ėjimą su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Be kita ko, tai laikoma viena iš geriausių fizinio aktyvumo formų, einant treniruojama net 90 proc. viso kūno raumenų, o einant greitesniu tempu, sudeginama iki 46 proc. kalorijų daugiau nei einant įprastai. Taip pat labai svarbu mokytis taisyklingo diafragminio kvėpavimo, kurio metu atpalaiduojama diafragma ir į darbą įtraukiami liemens stabilizatoriai, kurie užkerta kelią nugaros skausmui. Jeigu dirbate sėdimą darbą, rekomenduotina kas 1,5–2 val. daryti pertraukas, keisti kūno padėtį, atsistojus padaryti kelis tempimo pratimus, o sėdint, vietoj kėdės, geriausia turėti mankštai skirtą kamuolį. Per pertraukas nepamirškite pasivaikščioti – tai ypač veiksminga prevencijos priemonė, siekiant išvengti diskomforto ir nugaros skausmo.

REKOMENDUOJAME: MANKŠTA, KURIĄ ATLIKTI GALITE NAMUOSE 

 

Kitos naujienos

TIK ŠIANDIEN: užsakyk aukštesnį komforto lygį – mokėk mažiau!
Pasaulinės turizmo dienos proga, skelbiame VIENOS DIENOS AKCIJĄ „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose, kurios metu užsakę bet kurią programą ir pasirinkę pageidaujamą komforto lygį, mokėsite žemesnio lygio kainą!
Druskininkai
Skaityti daugiau
Laikas stiprinti imunitetą – specialus pasiūlymas senjorams
Pasiruoškite šaltajam metų sezonui ir sustiprinkite sveikatą. Kviečiame pasinaudoti specialia akcija, skirta senjorams nuo lapkričio iki gruodžio pabaigos. Nėra nieko brangesnio už puikią savijautą, auštant žvaliam ir energingam rytojui!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Dėmesio! Rugsėjo 25–26 d. baseinų ir pirčių kompleksai Druskininkuose atviri tik sanatorijos gyventojams
Informuojame, kad dėl didelio klientų srauto ir dėl jūsų pačių saugumo šį penktadienį ir šeštadienį į baseinų ir pirčių kompleksus Druskininkuose (Gydykloje ir Comfort) galėsime priimti tik svečius, apsistojusius sanatorijoje. Atsiprašome už galimus nepatogumus. Lauksime jūsų sugrįžtant!
Druskininkai
Skaityti daugiau