Festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ PROGRAMA Festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ PROGRAMA

Festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ PROGRAMA

Birštonas Druskininkai
Tarptautinis festivalis „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ sugrįžta ir Druskininkų miesto svečius bei gyventojus džiugins nuo rugpjūčio 5 d. iki 15 d. Kviečiame į spektaklius, kurie kasdien vyks čia pat – „Eglės sanatorijoje“. Detalią festivalio programą rasite čia.

Bilietus platina bilietai.lt. Bilietus taip pat galite įsigyti ir „Eglės sanatorijos“ infocentre (pietų ir vakarienės metu).

 

Gedimino Storpirščio dainuojamosios poezijos koncertas „Šaknys“

2021-08-05 21:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Aktorius, bardas, kompozitorius Gediminas Storpirštis atliks savo kūrybos dainas, įėjusias į naujausią, kūrėjo jubiliejaus proga šį pavasarį išleistą dainų rinktinę – trigubą kompaktinę plokštelę „Šaknys“. Ją sudaro populiaraus aktoriaus ir bardo muzikinė kūryba nuo mokyklinių ir studijų metų iki pat šių dienų. Druskininkuose aktorius atliks dainuojamosios poezijos programą vienas – taip, kaip ir sukūrė šias daugeliui puikiai pažįstamas, vienumoje ar draugų būryje dainuojamas dainas.

BILIETAI

 

 

Nebyliojo kino filmo Charlie Chaplin „Mažylis“ ir gyvos džiazo muzikos vakaras su Arkadijumi Gotesmanu ir Dmitrijumi Golovanovu

2021-08-06 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Atlikėjai: Arkadij Gotesman (mušamieji, perkusija), Dmitrij Golovanov (pianinas). Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų bei būgnininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, muzikos ir teatro projektų autorius ir atlikėjas, kompozitorius. Dmitrijus Golovanovas – klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus, muzikuojantis su ryškiausiais šalies džiazo atlikėjais. Perkusininkas ir pianistas drauge improvizuoja pagal klasikinę Charlie Chaplin nebyliojo kino komišką dramą „Mažylis“ (1921).

BILIETAI

 

 

Teatro trupės „Komsa“ spektaklis Eugène Ionesco „Dviejų kliedesiai“, rež. Olga Simonova

2021-08-06 20:30

„Eglės sanatorijoje“, kino-koncertų salėje

 

Rumunų kilmės prancūzų dramaturgas Eugène Ionesco kartu su airiu Samueliu Beckett‘u yra laikomas absurdo teatro pradininku. „Dviejų kliedesiai“ – tai vieno veiksmo tragikomedija, kurioje autorius pajuokos vertus veikėjų asmeninius išgyvenimus priešpastato išorinio pasaulio tragiškumui. Vyras ir moteris, kartu jau septyniolika metų, audringai ginčijasi. Kas gali būti banaliau? Tikrai taip, jei ne ginčo priežastis: ar sraigė ir vėžlys yra tas pats gyvūnas? Greitai ginčas pasisuka kita linkme ir įgauna pagreitį, nepaisant vis garsiau girdimų už lango šūvių, sprogstančių granatų ir sužeistų žmonių riksmo… Spektaklis „Dviejų kliedesiai“ yra tarptautinis teatro projektas, kurį remia Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje. Spektaklis bus rodomas prancūzų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.

BILIETAI

 

 

Vlado Bagdono autorinis koncertas „Tuomet, kai buvau septyniolikos“

2021-08-07 19:00

„Eglės sanatorijoje“, kino-koncertų salėje

 

Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas surengs autorinį koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams. Tai reta proga pamatyti ir išgirsti aktorių, kurio milžiniškas indėlis į Lietuvos teatro istoriją yra įvertintas nacionaline kultūros ir meno premija. Koncerte išgirsite senų, laiko patikrintų dainų bei naujų, dar negirdėtų kūrinių, atliekamų giliu, sodriu, hipnotizuojančiu Vlado Bagdono tembru.  Gaila, bet dažniau scenoje aktorių mato užsienio nei Lietuvos žiūrovai – tai reta galimybė išgirsti dainuojantį aktorių.

BILIETAI

 

 

Jelenos Bogdanovič autorinis monospektaklis rusų kalba „Josifas, Marina ir Ana. Didieji poetai ir Lietuva“

2021 08 08 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Jelena Bogdanovič monospektaklyje „Josifas, Marina ir Ana“ („Ką mums dovanoja įkvėpimas, arba Brodskio, Cvetajevos ir Achmatovos pėdomis Vilniuje“) atskleidžia Vilniaus istorijas, apie kurias mažai kas žino, tai yra – didžiųjų XX amžiaus Rusijos poetų istorijas, kurios rutuliojosi ir Vilniuje.

BILIETAI

 

 

Pavelo Priažko „Trečioji pamaina“, rež. Andrius Saulius Darela

2021-08-09 19:00

„Eglės sanatorijoje“, lauke, šalia kino-koncertų salės

 

Dramoje „Trečioji pamaina“ gvildenamas vaikystės tariamo ir privalomo laimingumo klausimas, kurį kelia personažai – paprasti vaikai, niekaip nepatvirtinantys „laimingos vaikystės“ stereotipo. Lietuvių tremtinių šeimoje Krasnojarske užaugęs aktorius, režisierius, dramaturgas Andrius Saulius Darela specialiai Lietuvoje paskelbtai baltarusių kultūros savaitei 2021 m. liepos 9 d. Lietuvos rusų dramos teatre pristatė premjerą – Pavelo Priažko dramą „Trečioji pamaina“, kurioje vaidina Gardino aktoriai, šiuo metu kaip rezistentai prisiglaudę Lietuvoje ir spektakliu siekiantys paremti bei palaikyti represuotus Baltarusijos kultūros veikėjus.

RENGINYS NEMOKAMAS

 

 

Teatro „Boris und Konsorten“ (Vokietija) komedija rusų kalba Marko Ravenhillo „Produktas“

2021 08 10, 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Vokietijos teatro atvežamoje komedijoje „Produktas“ kino prodiuseris (aktorius Alexej Boris) įkalbinėja aktorę vaidinti pagrindinį vaidmenį jo naujame filme – būsimame hite, pagal kurio scenarijų herojė netenka vyro per 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragediją, paskui lėktuve susipažįsta su arabu, kurį tučtuojau aistringai įsimyli, bet, sužinojusi, kad jis teroristas, išduoda mylimąjį policijai, o vėliau kenčia, per televiziją matydama jį Gvantanamo kalėjime. Tai siužetas, kuris pateikia mums seniai pažįstamų vaizdų ir pažadina mūsų atmintyje daug klišių. Spektaklio situacija – ir juokinga, ir skaudžiai atpažįstama. M. Ravenhillo pjesės prodiuserio siūlomame „produkte“ pagal visus rinkos dėsnius susipina erotika, meilė, terorizmas ir religinis fundamentalizmas.

BILIETAI

 

 

Estijos rusų dramos teatro muzikinis spektaklis-koncertas rusų kalba Aleksandro Ivaškevičiaus „Apie gyvenimą ir apie meilę“

2021 08 11, 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Itin populiariame muzikiniame spektaklyje-koncerte „Apie gyvenimą ir apie meilę“ A. Ivaškevičius atsiskleidžia kaip charizmatiškas monospektaklio aktorius, jungiantis žodį, vaidybą ir šokį, kurio sceninis žavesys nepalieka abejingų.

BILIETAI

 

 

Monospektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ Samuelio Becketto dramos „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais, rež. Saulius Varnas, vaidina Sakalas Uždavinys

2021 08 12, 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Beckettas savo kūryboje suranda savitą formą, tolimą nuo įprastų mūsų lūkesčių ir tradicinių pastebėjimų. Spektaklyje Krepas bando išsižadėti pasaulio ir meilės – bando įvykdyti tai, kas neįmanoma – jis bando egzistuoti be žmogiškumo ir nori pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė. Todėl jis vis sugrįžta prie frazės „įsileisk mane“ – grįždamas prie tos paskutinės savo patirties, kai paskutinį kartą paniro jo siela į jos sielą… kai įvyko ta egzistencinė bendrystė. Autorius atskleidžia mums Krepo egzistavimo akiratį, kurį supa nežinojimas ir paslaptis visais aktualiausiais egzistencijos klausimais.

BILIETAI

 

 

OKT Vilniaus miesto teatro spektaklis Bertoldo Brechto „Vestuvės“, rež. Oskaras Koršunovas

2021 08 13 19:00

„Eglės sanatorijoje“, kino-koncertų salėje

 

„Bertoldo Brechto „Miesčioniškos vestuvės“ (toks yra tikrasis pjesės pavadinimas) kalba apie visuomenės moralinį dviveidiškumą. Iš esmės viskas sukasi apie paaiškėjusį ikivestuvinį nuotakos skaistybės praradimą. Spektaklyje kalbame plačiau. Ne tik apie dviveidišką moralę ir skaistybę, bet ir apie papročių suirimą, absurdišką deformaciją to, kas kadaise buvo labiausiai sakralūs dalykai žmogaus egzistencijoje: vestuvės, laidotuvės, kosmogoninio ciklo pajautos ir šventimo tradicijos. Spektaklis itin atviras, jame daug improvizacijos. Į jį vis įtraukiamos naujausios visuomeninės ir politinės aktualijos, todėl jis nuolat kinta. Spektaklis atviras žiūrovui. Taigi, jis niekada nesikartoja ir kiekvieną kartą būna vis kitoks.

BILIETAI

 

 

Spektaklis-koncertas „Žiema Maljorkoje“ su Birute Mar ir Egle Andrejevaite

2021 08 14 19:00

„Eglės sanatorijoje“, „Comfort“ konferencijų salėje (J104)

 

Atlieka: Birutė Mar (tekstas), Eglė Andrejevaitė (pianinas). Tai muziką ir žodį jungiantis spektaklis-koncertas, sukurtas lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir prancūzų rašytojos George Sand gyvenimo ir kūrybos motyvais. Scenarijaus autorė ir režisierė – Birutė Mar, kostiumų dailininkė Indrė Pačėsaitė, režisierės asistentė Sigita Mikalauskaitė. Spektaklio-koncerto scenarijus sukurtas pagal George Sand tekstus, amžininkų prisiminimus, išlikusius laiškus, liudijančius ypatingas tuometines dviejų kūrėjų patirtis, meilės įtampos ir aistros akimirkas, kontrastuojančias su buities sunkumų patirtimis: tai dviejų menininkų kelionė ne tik į Ispanijos salą, bet ir vidinė kelionė į jausmų, santykių pasaulį.

BILIETAI

 

Bilietus platina bilietai.lt. Bilietus taip pat galite įsigyti ir „Eglės sanatorijos“ infocentre (pietų ir vakarienės metu).

Naujienos publikavimo data: 2021 08 02

Kitos naujienos

Dėkojame mūsų vaikų ateities kūrėjams – pedagogams. SANATORIJOJE JŪSŲ LAUKIA NUOLAIDA IR DOVANA!
Mūsų vaikų ateitis – jūsų rankose! „Eglės sanatorija“ dėkoja už jūsų kantrybę ir atsidavimą. Spalio mėnesį dovanojame nuolaidą sveikatinimo programoms ir nemokamus apsilankymus baseinų ir pirčių komplekse kiekvieną vakarą (gyvenant sanatorijoje).
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Dainininkė ir laidų vedėja N. Pareigytė: „Sanatorinis gydymas yra naudingas ir reikalingas absoliučiai visiems žmonėms“
Sanatorijoje sveikatinasi puikiai visiems pažįstama dainininkė ir laidos „Mes pačios“ vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. Kviečiame į virtualų pokalbį, kuriame sužinosite apie Nijolės kelionę sveikatos link ir nuoširdų patarimą, ką daryti, kad gyventumėte visapusiškai geriau.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
NAUJIENA! Ozono terapija Druskininkuose – energijos ir deguonies pliūpsnis
Procedūros metu iš medicininio deguonies „Hyper Medozon Comfort“ aparatu pagamintu ozonu prisotinamas nedidelis kraujo kiekis, paimtas iš paciento ir sulašinimas pacientui atgal. Ši procedūra – tikras energijos ir deguonies užtaisas, turintis visą puokštę gydomųjų savybių.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau