DUK: kaip organizuojama veikla „Eglės sanatorijoje“ nuo gruodžio 16 d.? DUK: kaip organizuojama veikla „Eglės sanatorijoje“ nuo gruodžio 16 d.?

DUK: kaip organizuojama veikla „Eglės sanatorijoje“ nuo gruodžio 16 d.?

Birštonas Druskininkai
Sanatorija, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaiga, sugriežtinus karantiną nuo gruodžio 16 d., tęsia savo misiją – padėti žmonėms susigrąžinti, palaikyti ir sustiprinti sveikatą. Sanatorijoje, kaip ir visoje šalyje, dėl jūsų ir mūsų darbuotojų saugumo numatyti tam tikri pakeitimai, tačiau esame pasirengę saugiai teikti gydymo paslaugas.

Ar į sanatoriją galiu atvykti su visomis programomis?

Į „Eglės sanatoriją“ galite atvykti tik su gydomosiomis programomis: Sanatorinis gydymas, Savaitgalio gydomoji programa, Sanatorinis gydymas MINI, Sanatorinis gydymas MAXI. Reabilitacijos ir gydymo paslaugos ir toliau teikiamos atvykstantiems su Teritorinių ligonių kasų (TLK) kelialapiu.

Jums šiuo metu negalime pasiūlyti atvykti su šiomis programomis: Savaitgalio poilsio programa, Nakvynė su pusryčiais, Sveikos darbostogos ir Sveikos darbostogos plius.

 

Ar dirba baseinų ir pirčių kompleksas?

Ne, dėl visuotinio karantino, baseinų ir pirčių kompleksas yra uždarytas. Baseinų ir pirčių komplekso erdvėje vyksta tik konsultacijos metu gydytojo paskirtos gydomosios procedūros vandenyje.

 

Kaip organizuojamas maitinimas?

„Eglės sanatorijoje“, atvykus su viena iš gydymo programų, maitinimas organizuojamas švediško stalo principu, kai pasirinktą maistą klientui įdeda darbuotojas. Kiekvienas sanatorijos klientas, jam paskirtu pusryčių, pietų ir vakarienės laiku, yra laukiamas valgykloje.

Į maitinimo patalpas ir toliau privaloma eiti dėvint nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, atlikus rankų dezinfekciją, dėvint vienkartines pirštines. Nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir vienkartines pirštines galima nusiimti tik valgio metu.

Sanatorijos klientai taip pat turi galimybę iš specialaus meniu užsisakyti maisto ir gaiviųjų gėrimų į savo kambarį (papildomai mokama paslauga). Šios paslaugos neturime galimybės pasiūlyti atvykusiems su TLK kelialapiu.

 

Ar galiu įsigyti procedūrą, jeigu nesu apsistojęs „Eglės sanatorijoje“?

Taip, tačiau tik su gydytojo konsultacija. T. y., pirmiausia turite įsigyti gydytojo konsultaciją, kurios metu gydytojas paskirs jums tinkančias procedūras.

 

Ar dirba kavinės „Žalias sodas“, „Žalia siena“ ir „Burbulas“?

Kavinės „Žalias sodas“ (Druskininkuose), „Žalia siena“ (Birštone) ir „Burbulas“ (Druskininkuose) nedirba. Kavinėje „Burbulas“ (Birštone) maistas ir gaivieji gėrimai tiekiami tik išsinešti.

 

Ar dirba SPA centras?

Ne. Vyriausybės sprendimu dėl visuotinio karantino, nuo lapkričio 7 d. iki atskiro pranešimo, stabdoma SPA centrų veikla.

 

Ar dirba vaikų kambarys?

Ne. Vyriausybės sprendimu dėl visuotinio karantino, dėl jūsų ir aplinkinių saugumo, vaikų kambarys stabdo savo veiklą iki atskiro pranešimo.

 

Ar atidaryta treniruoklių salė?

Ne. Vyriausybės sprendimu dėl visuotinio karantino, nuo lapkričio 7 d. laikinai uždaromos treniruoklių salės.

 

Ar sanatorijoje vyksta laisvalaikio renginiai?

Ne, sanatorijoje nevyks laisvalaikio renginiai (koncertai, kino vakarai, bingo ir kita).

Sanatorijos svečiai gali pasiimti knygų (norėdami sužinoti kaip, spauskite čia), taip pat gali pasiimti stalo žaidimų, kryžiažodžių (teirautis registratūroje).

 

Ar sanatorijos patalpose reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones?

Taip, vadovaujantis Vyriausybės nurodymais, sanatorijos patalpose visi klientai (nuo 6 m. amžiaus) ir darbuotojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius). Išskyrus atvejus, kai negalima atlikti procedūros, taip pat dėvėti nereikia valgio metu, geriant, baseinų ir pirčių komplekse. Pagal ANK 45 str. 1, 2 d. už apsaugos priemonių nedėvėjimą gali būti skiriama bauda asmenims nuo 500 eurų.

 

Ar sanatorijoje atliekamos visos procedūros?

Sanatorijoje atliekama didžioji dalis procedūrų. Jei norite sužinoti, kokios procedūros šiuo metu neatliekamos Druskininkuose, atvykstantiems savomis lėšomis, spauskite čia, atvykstantiems su TLK kelialapiu, spauskite čia.

Jei norite sužinoti, kokios procedūros šiuo metu neatliekamos Birštone, atvykstantiems savomis lėšomis ir klientams, atvykusiems ambulatorinei reabilitacijai su TLK kelialapiu, spauskite čia, atvykstantiems su TLK kelialapiu reabilitacijai II, pakartotinai, palaikomajai reabilitacijai, spauskite čia.

 

Ką daryti, jei būnant sanatorijoje pasireiškia COVID-19 virusui būdingi simptomai?

Jeigu jums pasireiškia vienas iš galimų infekcijos simptomų (karščiavimas (nuo 37,3 °C), kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas, ar susilpnėjimas, galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, vėmimas, viduriavimas), telefonu informuokite registratūrą ir nedelsdami vykite į namus bei informuokite savo šeimos gydytoją.

 

Kokių papildomų priemonių imamasi, kad sanatorijoje būtų saugu tiek darbuotojams, tiek klientams?

Siekiant sumažinti kontaktų skaičių, sanatorijoje atskiriami srautai (TLK klientų ir atvykstančių savomis lėšomis) – su jais dirba skirtingi specialistai, tiekiamas atskiras maitinimas, klientai apgyvendinami skirtinguose korpusuose, taip pat atskiruose kabinetuose arba skirtingu laiku atliekamos procedūros. Taip pat visiems svečiams, atvykusiems į sanatoriją, matuojama temperatūra.

Paviršiai, tokie kaip stalviršiai, durų rankenos, laiptinių turėklai, liftai bei jų valdymo mygtukai ir kt. yra papildomai ir dažniau nei įprastai dezinfekuojami specialiomis priemonėmis.  Sanatorijoje veikia patikima vėdinimo sistema dideles žmonių grupes talpinančiose patalpose, taip pat visos patalpos nustatytais laiko intervalais vėdinamos papildomai. Liftu galima važiuoti tik po vieną arba su savo šeimos nariais.

 

Turiu dovanų kuponą, kuriuo negalėjau pasinaudoti dėl karantino. Ką daryti?

Jūsų patogumui, visi „Eglės sanatorijos“ dovanų kuponai, kurių galiojimo laikas baigiasi šiais metais (2020 m.), bus pratęsti automatiškai iki 2021-06-30, nepaisant to, kad jūsų turimame dovanų kupone nurodyta kita galiojimo data. Atkreipiame dėmesį, kad galime pratęsti tik tuos dovanų kuponus, kuriuos įsigijote tiesiogiai iš „Eglės sanatorijos“.

 

KLAUSIMAI, AKTUALŪS ATVYKSTANTIEMS SU TLK KELIALAPIU

 

Ar prieš atvykstant reikia atlikti COVID-19 ligos testą?

Vadovaujantis SAM įsakymu Nr. V-1553, atvykstant į sanatoriją iš ligoninės su Teritorinių ligonių kasų (TLK) kelialapiu, privaloma turėti viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atlikto ne daugiau nei prieš 72 val. neigiamą rezultatą, kurį sanatorijos darbuotojas galės patikrinti e. sveikatos sistemoje.

Dėl tyrimo atlikimo prašome kreiptis į gydytoją, išrašiusį siuntimą į sanatoriją, arba į savo šeimos gydytoją. Jei atvažiuojate be tyrimo arba jei tyrimas nebegalioja, jį atliksime sanatorijoje. Kol gausite tyrimo rezultatą, privalėsite izoliuotis savo kambaryje, maitinimas bus patiekiamas į kambarį. Jei į sanatoriją atvykstate ambulatorinei reabilitacijai su TLK kelialapiu, prieš atvykstant testo atlikti nereikia.

 

Ar galima lankyti TLK pacientus?

Pacientų lankymas negalimas.

 

Svarbu! Informacija gali keistis, pasitikslinti galite telefonu: +370 313 60220.

 

Kitos naujienos

DUK: norint atvykti sanatoriniam gydymui-reabilitacijai persirgus COVID-19 virusu
„Eglės sanatorija“ Druskininkuose paruošė specialią sveikatos būklės atstatymo programą, skirtą COVID-19 virusu persirgusiems žmonėms. Programos tikslas – padėti organizmui kuo greičiau atstatyti pažeistas funkcijas. 
Druskininkai
Skaityti daugiau
Sanatorinio gydymo-reabilitacijos programa, skirta persirgusiems COVID-19
Ši „Eglės sanatorijos“ programa šiuo metu vykdoma tik Druskininkuose, ji skirta asmenims nuo 16 metų, persirgusiems COVID-19 ir jaučiantiems neigiamus viruso padarinius organizmui. Individualiai sudaryta programa padės greičiau sugrįžti į normalią būklę ir atstatyti pažeistas organizmo funkcijas.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
2020 metų inovacijos „Eglės sanatorijoje“
2020 – kupini iššūkių ir sudėtingų išbandymų metai, tačiau su savimi jie atsinešė ir dvi naujienas technologijų srityje. Birželio mėnesį sanatorija pristatė mobiliąją programėlę, skirtą į sanatoriją atvykusiems klientams, o gruodžio – išmaniuosius info-terminalus.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau