Natūralūs gydomieji veiksniai

Nepažinūs gamtos klodai glūdi giliai žemės gelmėse ir dovanoja mums savo gydomąsias galias. Daugelis nė nesusimąsto apie tai, kokią naudą teikia natūralūs gydomieji veiksniai. Žmogų gydo ir nuostabūs gamtos vaizdai, ir gamtos aromatai (joduotas pajūrio oras, laukų gėlių kvapai, grynas pušynų oras), ir pati gamta, švelnūs jos prisilietimai. Druskininkai ir Birštonas – du balneologiniai kurortai, kuriuose trykšta natūralūs gydomojo mineralinio vandens šaltiniai. Šiuose kurortuose kasamas gydomasis durpinis purvas. „Eglės sanatorijos“ gydymo tradicijos paremtos natūralumu. Mes tikime, kad sveikatos semtis reikia iš gamtos.

Mineralinis vanduo

Mineralinis vanduo gali gydyti dvejopai – jį geriant arba maudantis mineralinio vandens voniose. Geriamas tam tikromis indikacijomis mineralinis vanduo gydo arba padeda gydyti įvairius susirgimus – sergant virškinimo sistemos ligomis (lėtiniu skrandžio uždegimu su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige ir kt.), inkstų ligomis (kai kuriomis šlapimtakių ligomis, inkstų akmenlige ir kt.) ir endokrininėmis ligomis (medžiagų apykaitos sutrikimais, cukriniu diabetu ir kt.).

Maudantis mineralinio vandens voniose, jis paprastai būna papildytas oro burbuliukais, angliarūgšte, eteriniais aliejais ir kitais natūraliais gamtiniais veiksniais. „Eglės sanatorijoje“ atliekama daug įvairių gydomųjų procedūrų su mineraliniu vandeniu: gydomasis burnos ertmės masažas, inhaliacijos su mineraliniu vandeniu, gydomosios vonios. Maudantis mineralinio vandens voniose gydomos kraujotakos, centrinės ir periferinės nervų sistemos, judamojo-atramos aparato pažeidimai, kvėpavimo sistemos, endokrininės ligos ir kt.

Gydomasis durpinis purvas

Gydomasis purvas naudojamas vienas (įvyniojimams) arba sumaišytas su gydomuoju mineraliniu vandeniu (purvo mineralinė vonia) – taip vienu metu organizmą veikia net du gamtiniai gydomieji veiksniai. Gydomojo durpinio purvo nauda yra neabejojama, tačiau vieno paaiškinimo kaip ir kodėl jis veikia taip puikiai – nėra.

Manoma, kad purvo procedūros, veikdamos per odos mechanizmus, šiluminius, cheminius ir skausminius receptorius, sukelia sudėtingas refleksines reakcijas. Odoje atsipalaiduoja biologiškai aktyvios medžiagos, pradeda reaguoti visos organizmo sistemos. Durpinis purvas pasižymi unikalia sudėtimi, nes daugiau nei 50 % jo sudaro organinės medžiagos, o drėgmė gali siekti net iki 90 %.

Gydomasis durpių purvo poveikis pasireiškia dėl didelių šiluminių savybių ir gausybės jame esančių organinių medžiagų: humino rūgščių, riebalų, kt. Durpių purvas stimuliuoja fermentų aktyvumą, pagreitina regeneracijos procesus, slopina uždegimą.

Kviečiame atrasti ir išmėginti tai, kas jau ilgus šimtmečius yra mūsų gamtos teikiama dovana ir geros savijautos paslaptis.