Drauge su Martynu Levickiu atkeliauja kompozitorių vasaros akademija – laukia daug įspūdingų renginių Drauge su Martynu Levickiu atkeliauja kompozitorių vasaros akademija – laukia daug įspūdingų renginių

Drauge su Martynu Levickiu atkeliauja kompozitorių vasaros akademija – laukia daug įspūdingų renginių

Druskininkai
„Composers+Summer Academy“ – tai tarptautinė kompozitorių ir akordeonistų akademija. Muzikus iš viso pasaulio buriantis projektas antrąsyk reziduos Druskininkuose, „Eglės sanatorijoje“. Atokiau nuo miesto šurmulio esanti sanatorijos erdvė dalyviams leidžia maksimaliai atitrūkti nuo kasdienybės ir visiškai atsiduoti kūrybai.

Šeštus metus organizuojamas unikalaus formato renginys šįkart ypatingą dėmesį skiria akordeonui. Pagrindinis Akademijos sumanytojas ir organizatorius – akordeonistas Martynas Levickis. Ambicingas Martyno sumanymas ne tik populiarinti akordeoną, bet ir kiek įmanoma plėsti šiuolaikinės  muzikos repertuarą, panaudojant visas technines šio instrumento galimybes, kasmet į Lietuvą pritraukia būrį jaunų, talentingų, reiklių sau ir aplinkai kūrėjų iš viso pasaulio. „Vienoje vietoje susirenka talentingiausi kompozitoriai ir atlikėjai, tad akordeono muzika turi galimybę atsiskleisti akimirksniu. Esminiu akademijos elementu išlieka būtent kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimas kuriant naują repertuarą akordeonui, – sako M. Levickis. – Projektą vystome jau daug metų, tačiau šiemet manęs laukia nauja patirtis: drauge su kolegomis imsiuosi pedagoginės mentorystės.“

Visą aktualiausią tiek pramoginės, tiek klasikinės akordeono muzikos paletę pirmieji išgirs „Eglės sanatorijos“ gyventojai.  Programą sudarys:

  1. Birželio 21 d. „Eglės sanatorijos“ Comfort konferencijų salėje įvyks „Composers+Summer Academy“ akordeonistų jungtinis koncertas „Akordeono vitrina“. Tai – subtilus muzikinis pasimatymas, kurio metu bus pristatyti šiuolaikinių kompozitorių kūriniai solo akordeonui, atskleidžiantys įvairiausias modernios muzikos atlikimo technikas.
  2. Birželio 22 d. „Eglės sanatorijos“ Comfort konferencijų salėjeišskirtinis išraiškingo jaunojo italų akordeonisto, prestižinių pasaulio konkursų laureato Michele Bianco koncertas „Muzikiniai atradimai“. Skambės kruopščiai atrinkti ir išjausti kūriniai – muzika, kuri buvo sukurta tarp 1973 ir 2000 metų. Tai tas laikmetis, kai atsivėrė naujoji Europos muzika, kai akordeonas pradėjo plėsti savo repertuarą, galutinai išsilaisvindamas nuo šlovingos, bet komplikuotos liaudies tradicijos.
  3. Birželio 24 d. „Eglės sanatorijos“ Comfort konferencijų salėje – vaidybinis filmas „Dėdė, Rokas ir Nida“ (rež. J. Krisiūnas). Prieš gaivaus, vasariško, atostogų emocijas uždegančio filmo peržiūrą – pokalbis su kino juostoje vieną pagrindinių vaidmenų sukūrusiu M. Levickiu.
  4. Birželio 24 d. „Eglės sanatorijos“ stiklinėje galerijoje latvių akordeonistas, „Composers+Summer Academy“ alumnas Maris Rozenfelds pristatys programą „acCoLLAB“, kuri bus tarsi savotiška 2014-2017 metais „Composers+“ sukurtų darbų retrospektyva. Neabejotinai tai – puiki galimybė susipažinti ir išgirsti, kokius akibrokštus bei metamorfozes metams bėgant išgyvena kūryba.
  5. Birželio 25 d.  „Eglės sanatorijos“ Comfort konferencijų salėje „Composers+Summer Academy“ dėstytojas, danų akordeonistas Andreas Borregaard pakvies į pasirodymą „Solo-Act“. Tai bus muzikinis vyksmas garsui ir kūnui, reflektuojantis atlikėjo būseną bei savijautą garso įrangos galimybių akivaizdoje. Programoje svečias atliks specialiai sukurtus Simon Steen-Andersen ir Jennifer Walshe kūrinius, kurie pavergia tiek savo muzikalumu, tiek jausmine prasme.
  6. Birželio 27 d. „Eglės sanatorijos“ kavinėje „Žalias sodas“ tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, akordeonistas Vytenis Danielius ir džiazo gitaristas Tadas Grajauskas-Petkevičius surengs jausmingą koncertą „Baladė po palme“. Įvairiaspalvėje programoje skambės svajingos prancūziškos baladės ir džiazas, įsiūbuojantis svingas bei keletas ekspresyvių kūrinių akordeonui solo.
  7. Birželio 29 d.  „Eglės sanatorijos“ Comfort konferencijų salėje įvyks net du finaliniai koncertai „Pasaulinės premjeros“ (13 ir 20 val.). Jie vainikuos šių metų Composers+Summer Academy“ kūrybinį etapą. Tradicinio baigiamojo koncerto programoje skambės visiškai nauji solo bei kameriniai kūriniai.

Kitos naujienos

Laikas atsipūsti – rudens atostogos visai šeimai!
Atostogos – vienas saldžiausių žodžių, tiesa? O kai mokykloje rudens atostogos prasideda vaikams, tai reiškia, kad metas atsipūsti visai šeimai!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Mokytojams – nuoširdus AČIŪ, specialus pasiūlymas ir dovana!
Žinome, kad mokslo šaknys karčios, bet vaisiai – saldūs. Mokytojai kantriai, dėmesingai ir atsakingai padeda vaikams kasdien nuskinti saldų mokslo vaisių, tad tariame jiems didelį ir nuoširdų ačiū bei kviečiame į „Eglės sanatoriją“ – čia jūsų laukia specialus pasiūlymas ir dovana!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
Spalvingi Naujieji metai 2020 „Eglės sanatorijoje“
Palydėti 2019 ir pasitikti Naujuosius 2020 metus kviečiame drauge su „Eglės sanatorija“, gražiausia muzika, nuotaikingais vakaro vedėjais, gardžiais patiekalais ir naujametiniais fejerverkais!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau