Praktika

MOKSLEIVIŲ PRAKTIKOS STOVYKLA

„Sveikatos kelias ’19. Mano karjera“

Moksleivių praktikos stovykla „Sveikatos kelias ’19. Mano karjera“, vykusi liepos 1–12 dienomis, – baigėsi. Jos metu, iš 75 norinčiųjų dalyvauti stovykloje, buvo atrinkti 16 moksleivių iš Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Šakių ir Marijampolės gimnazijų.

Dvi savaites moksleiviai tiek Druskininkuose, tiek Birštone turėjo galimybę pajusti ką reiškia būti įvairių sričių specialistais. Stovyklos dalyviai mokėsi iš kineziterapeutų, ergoterapeutų, slaugytojų, procedūrų darbuotojų, masažuotojų, virtuvės darbuotojų, personalo specialistų, laisvalaikio pramogų rengėjų, rinkodaros ir komunikacijos profesionalų.

Moksleivių praktika. Kas tai?

Be kasdieninio darbo skirtinguose padaliniuose, moksleiviai noriai dalyvavo specialiai jiems parengtoje „Karjeros dienoje“, kurios metu įvairių sanatorijos padalinių vadovai dalijosi savo sėkmės ir karjeros istorijomis. Susitikimo su FMR gydytoju, skyriaus vedėju Karoliu Kulakausku metu moksleiviai susipažino su gydytojo darbo specifika sanatorijoje; pokalbio su generaliniu direktoriumi Artūru Salda metu moksleiviai vaišinosi sanatorijos kavinėje keptu pyragu bei diskutavo apie karjeros galimybes; su masažo specialiste Zita Gempler vaikai mokėsi įvairių masažo technikų; taip pat dalyvavo varžytuvėse tarpusavyje, rengdami projektą „Sanatorija moksleiviams“. Stovyklai baigiantis mokiniai patys balsavo ir išrinko jų manymu verčiausią stovyklos nugalėtoją, kuris savo pastangomis, žingeidumu ir žiniomis labiausiai išsiskyrė iš kitų stovyklos dalyvių.

Balsų dauguma nuspręsta, kad stovykloje labiausiai pasižymėjusi Šakių Žiburio gimnazijos dvyliktokė Milda Kriščiokaitytė, kuri laimėjo galimybę apmokamai įsidarbinti 1 mėnesiui pasirinktame padalinyje. Mergina rinkosi rinkodaros ir komunikacijos padalinį, tapo čia dirbančių specialistų asistente. „Eglės sanatorijoje“ iki pat rugsėjo mėnesio liko ir Marijampolės „Marijonų“ gimnazistė Raminta Milašiūtė, kuri atlieka savanorišką praktiką laisvalaikio padalinyje.

Moksleivių atsiliepimai:

„Patiko tai, jog padėjo apsispręsti, kokioje darbo aplinkoje norėčiau dirbti. Ši praktika parodė, kokių darbų nenorėčiau dirbti, o tai naudinga žinoti“.

„Labiausiai sužavėjo „Eglės sanatorijos“ visas kolektyvas ir tai, kaip visi stengiasi perteikti savo žinias praktikantui. Dar niekur nemačiau tokio nuoširdaus ir didelio geranoriškumo bei šiltumo iš bendruomenės“.

„Artimiau susipažinau su profesijomis, kuriomis domėjausi, pamačiau viską iš arti, tačiau labiausiai džiaugiuosi susipažinusi su skirtingais žmonėmis. Pamačiau, kokių įvairių asmenybių yra ir kaip jie sugeba sutarti ir dirbti kolektyve, kaip pasiskirsto darbus, susitvarko su netikėtomis situacijomis. Tai pamačiau ne tik iš sanatorijos darbuotojų pusės, bet ir iš kitų projekto dalyvių, su kuriais teko ten susipažinti“.

Nori mūsų praktikantu tapti ir tu?

Sek naujienas mūsų Facebook paskyroje Eglės sanatorija ir nepraleisk progos dalyvauti atrankoje!

Turi klausimų? Rašyk praktika@sanatorija.lt

„Mes – Egliečiai“ pasakys jums kiekvienas, dirbantis „Eglės sanatorijoje“. Praktikantai, kurie kelias savaites ar mėnesius darbuojasi kartu su mumis – tampa mūsų eglietiškos komandos dalimi. Stebėdami profesionalų atliekamą darbą, asistuodami vieniems geriausių Lietuvoje kineziterapijos, ergoterapijos, slaugos, reabilitacijos, sveikos mitybos specialistams, administratoriams, vadybininkams bei vadovams – studentai įgyja neįkainojamos patirties, kuri padeda jiems tobulėti ir tapti tikrais profesionalais savo srityje.

Praktiką „Eglės sanatorijoje“ kviečiame atlikti tiek profesinių, tiek aukštųjų mokyklų visų kursų studentus. Praktiką reglamentuoja Trišalė sutartis, Papildomos praktikos sutartis arba Savanoriškos praktikos sutartis. Praktika sanatorijoje yra nemokama. Sėkmingai besipraktikuojantiems studentams gali būti pasiūlytas atlygis.

KAIP TAPTI PRAKTIKANTU?

 1. Savo mokymo įstaigoje sužinok, kuriuo metu gali atlikti praktiką;
 2. Parašyk mums: praktika@sanatorija.lt
 3. Gavęs mūsų atsakymą, atsiųsk reikalingus dokumentus;
 4. Tau paskirtu laiku atvyk į praktikos vietą.

 

Jei turi klausimų, rašyk  el. paštu  praktika@sanatorija.lt 

KOKIO PRAKTIKANTO MES LAUKIAME?

Į praktiką priimami:

 • Profesinių mokyklų visų klasių mokiniai, kurių mokymo programa atitinka sanatorijos veiklos pobūdį;
 • Aukštųjų mokyklų (kolegijų ir universitetų) visų kursų studentai;
 • Erasmus programų studentai, studijuojantys vienoje iš Lietuvos profesinių bei aukštųjų mokyklų, kurių studijų kryptis siejasi su sanatorijos veiklos kryptimis.

PRAKTIKOS NAUDA TAU:

 1. Puiki galimybė mokytis iš geriausių savo srities žinovų;
 2. Teorinių, studijų metu įgytų, žinių pritaikymas praktikoje;
 3. Jau turimų profesinių kompetencijų tobulinimas;
 4. Naujos naudingos pažintys;
 5. Karjeros galimybės;
 6. Prasmingai praleistas laikas.

 

Tau taip pat bus skirtas apgyvendinimas „Eglės sanatorijos“ teritorijoje (Druskininkuose – nemokamai, Birštone – 2,7 Eur/para), o maistą ruoštis galėsi studentų bendrabutyje esančioje virtuvėlėje arba pusryčiauti / pietauti / vakarieniauti sanatorijoje esančiose valgyklose su darbuotojams skirta nuolaida (už 2–4 Eur).

*Birštone nėra galimybės apsigyventi studentams, kurie turi gyvenamąją vietą Kaune.