Apie COVID-19 virusą ir reabilitaciją po jo Apie COVID-19 virusą ir reabilitaciją po jo

Apie COVID-19 virusą ir reabilitaciją po jo

Birštonas Druskininkai
Pastebėta, kad pandemija pablogino daugumos sveikatą apskritai – mažesnis fizinis aktyvumas, užleistos įvairios ligos, padidėjęs kūno svoris, suprastėjusi psichologinė būsena... Visgi labiausiai ši pandemija smogė vidutine arba sunkia COVID-19 forma persirgusiems žmonėms, kuriems po ligos rekomenduojama ir reabilitacija sanatorijoje.

Kiek mažiau nei dvejus metus gyvename su visą pasaulį sukausčiusia COVID-19 pandemija. Per šį laikotarpį bene kiekvienas perskaitėme gausybę informacijos, susijusios su virusu, įpratome dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas. Pandemija neišvengiamai vienaip ar kitaip palietė mus visus – vieniems teko dalia sirgti patiems, kitiems – matyti sergančius artimuosius, treti – nesirgo nei patys, nei jų šeimos nariai, tačiau jautė didesnį nei įprastai nerimą, stresą, sunkiai paaiškinamą jaudulį.

 

VIRUSO POVEIKIS ORGANIZMUI

Dar šių metų pradžioje „Eglės sanatorijos“ medicinos specialistų komanda sudarė ir pristatė sanatorinio gydymo-reabilitacijos programą, skirtą persirgusiems COVID-19. Dažniausiai virusas pažeidžia plaučių, nervų ir širdies-kraujagyslių sistemas, tad individualiai sudarytos programos tikslas – padėti organizmui kuo greičiau atstatyti pažeistas jo funkcijas. Virusas pažeidžia viso kūno kraujagysles, įskaitant smegenų, sutrinka miegas bei dėmesio koncentracija, todėl labai dažnai COVID-19 persirgę žmonės skundžiasi nuovargiu, nerimu bei nemiga. Gana dažnai pasireiškia ir kraujo spaudimo kontrolės sutrikimų, šokinėja kraujospūdis, sutrinka širdies ritmas, sumažėja tolerancija fiziniam krūviui, taip pat, sutrikus nervų sistemai, kamuoja sąnarių ir raumenų skausmai, o pažeidus plaučius – dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Pastebima, kad dažnai moterys skundžiasi intensyviu plaukų slinkimu, kurį suvaldyti padeda tik pagerėjusi viso organizmo būklė.

 

GYDOMOSIOS PROCEDŪROS

Sanatorinio gydymo-reabilitacijos programą „Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose sudaro 5 procedūrų grupės skiriamos kiekvieną dieną: individuali kineziterapija, gydomoji vonia ir masažas, aparatinė fizioterapija bei relaksacija. Visos procedūrų grupės yra susijusios tarpusavyje, todėl geriausias rezultatas sveikatai yra pasiekiamas jas derinant. Pavyzdžiui, individualios kineziterapijos metu specialistas moko taisyklingo kvėpavimo pratimų, bet gerinti kvėpavimo funkciją taip pat padeda ir nauja sanatorijos įranga – aparatas „RespiCare“. Ši procedūra didina krūtinės ląstos judesių amplitudę ir gyvybinę plaučių talpą, gerina kraujotaką, audinių įsotinimą deguonimi ir subalansuoja vegetacinės nervų sistemos veiklą, normalizuoja kraujospūdį ir širdies veiklą, be kita ko – atpalaiduoja raumenis ir ramina, todėl gali būti traktuojama ir kaip relaksacijos procedūra.

 

DAŽNIAUSIAI SKIRIAMOS PROCEDŪROS

Pastebima, kad ypač pasiteisinusi procedūra, gydant COVID-19 persirgusius asmenis su pažeista plaučių sistema – vibracinis bronchų masažas rankomis. Masažo metu suaktyvinama kraujotaka pažeistose vietose, lengviau pasišalina žuvę audiniai. Taip pat viena pagrindinių procedūrų išlieka haloterapija – druskų kambarys. Procedūra suaktyvina kosulį, tačiau išsigąsti nereikėtų, nes įkvėpus druskų dalelių su jūsų organizme žuvusiu epiteliu būtent kosulio metu iš organizmo pasišalina tai, kas nereikalinga. Ypač  didelę naudą teikia sausos angliarūgštės procedūra. Apjungus procedūrą su deguonies terapija pasiekiama dviguba nauda – sausa angliarūgštė intensyviai gerina kraujotaką visame kūne, o papildomai procedūros metu  gaunamas deguonis aprūpina plaučius ir prisotina ląsteles deguonimi. Ši procedūra taip pat padeda sureguliuoti širdies veiklą. Nors kai kurios procedūros gali būti skiriamos dažniau už kitas, tačiau svarbu suvokti, kad pats gydymas yra individualus procesas ir procedūros skiriamos tik įvertinus asmens sveikatos būklę.

 

RELAKSACIJOS NAUDA

Pastebima, kad žmonės dažnai baidosi relaksacijos procedūrų, esą jos neveiksmingos, tačiau taip manyti yra klaidinga – procedūros nauda neapčiuopiama ir plika akimi nematoma, tačiau organizme vykstantys procesai kalba patys už save. Pavyzdžiui, audiovizualinės relaksacijos su „Alpha-Stim“ metu yra skatinamas alfa bangų aktyvumas smegenyse, lengviau atsipalaiduojama, mažėja nuovargis ir nerimas. Atlikti tyrimai rodo, kad melatonino (hormono, atsakingo už kokybišką miegą nakties metu) koncentracija jau po vienos procedūros padidėja 25 proc., serotoninas – laimės hormonas – gali padidėti net iki 50 proc., o beta endorfinas (neuropeptidas, turintis savybę nuskausminti ir gerinti savijautą) beveik iki 100 proc. Tai ženkliai padidina galimybę atsikratyti streso sukeltų padarinių mūsų organizmui. Pagal šiuo metu atliktus mokslinius tyrimus, pastebima, kad daugiau nei 70 proc. liekamųjų reiškinių po COVID-19 išlieka ilgiau nei 6 mėn. po ligos. Dažniausiai pasitaikantys reiškiniai – nerimas ir nemiga.

 

PROGRAMOS SUDĖTIS 

_______________________________________________________________________________________________

Teritorinių ligonių kasų (TLK) apmokama reabilitacija gali būti skiriama visiems asmenims, persirgusiems sunkia arba vidutinio sunkumo COVID-19 viruso forma:

  • Pacientams, kuriems COVID-19 liga komplikavosi pneumonija su liekamaisiais ligos požymiais (varginantis dusulys, nuovargis, silpnumas, skausminis sindromas ir kt. simptomai), bet ne vėliau kaip po 3 mėnesių nuo paciento išrašymo iš aktyviojo gydymo stacionarinės įstaigos po COVID-19 ligos gydymo.
  • Pokovidinis sindromas su liekamaisiais simptomais (dusulys, silpnumas, nuovargis), bet ne vėliau kaip po 3 mėnesių nuo paciento išrašymo iš aktyviojo gydymo stacionarinės įstaigos po COVID-19 ligos gydymo.

Su šia Sanatorinio gydymo-reabilitacijos programa po COVID-19 galite atvykti ir savomis lėšomis.

Daugiau informacijos ir rezervacija telefonu: +370 313 60220

 

Naujienos publikavimo data: 2021 10 06

Kitos naujienos

Nauja paveikslų paroda stiklinėje galerijoje
Stiklinėje galerijoje Druskininkuose eksponuojama menininko Deivido Sinkevičiaus paveikslų paroda. Kviečiame užsukti!
Druskininkai
Skaityti daugiau
Nuo sausio 17 d. iki kovo 1 d. bus atnaujinami persirengimo kambariai baseinų ir pirčių komplekse Comfort
Informuojame, kad baseinų ir pirčių komplekse Comfort Druskininkuose nuo sausio 17 d. iki kovo 1 d. (imtinai) vyks remonto darbai – bus atnaujinami persirengimo kambariai. Sanatorijoje negyvenantiems svečiams nebus teikiama baseinų ir pirčių komplekso paslauga, tad kviečiame apsilankyti baseinų ir pirčių komplekse, esančiame Standard. Šis apribojimas netaikomas sanatorijoje gyvenantiems svečiams. Atsiprašome už galimus nepatogumus ir dėkojame už jūsų supratingumą!
Druskininkai
Skaityti daugiau
Nuo šiol atsiskaityti sveikatos draudimo kortele „Eglės sanatorijoje“ dar paprasčiau
„Eglės sanatorija“ Druskininkuose ir Birštone kviečia rūpintis savo sveikata, o išlaidas už paslaugas padengti sveikatos draudimo kortele. Nuo šiol tai padaryti – dar paprasčiau.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau