Birželio 5 d. „Eglės sanatorija“ švenčia 50 metų gimtadienį! Birželio 5 d. „Eglės sanatorija“ švenčia 50 metų gimtadienį!

Birželio 5 d. „Eglės sanatorija“ švenčia 50 metų gimtadienį!

Birštonas Druskininkai
Prieš pusšimtį metų birželio 5 dieną buvo atidaryta „Eglės sanatorija“ Druskininkuose. Kviečiame pasinerti į sanatorijos istoriją – kaip ji kūrėsi, kaip augo ir tobulėjo iki šių dienų.

1968 metais į miško aikštelę Druskininkų pakraštyje atėjo pirmieji statybininkai, 1972 metų birželio mėnesį dar palyginti kukliomis sąlygomis „Eglės sanatorija“ priėmė pirmuosius klientus, o nuo 1974 metų vasaros čia vienu metu gydėsi jau 500 žmonių. Žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio vyko į „Eglės sanatoriją“ ieškodami efektyvaus gydymo ir puikios savijautos receptų. 1986 metais įrengti nauji Žilvino bei administracinio pastato korpusai, kiek vėliau ir antrasis Žilvino korpusas, leido apgyvendinti dar daugiau lankytojų. 1993 metais dar gausesnio lankytojų antplūdžio sanatorija sulaukė prasidėjus mineralinio vandens biuvetės rekonstrukcijai, o 1995 m. valstybinė sanatorija buvo reorganizuota į AB „Eglės“ sanatoriją.

Nuo 2003 metų, siekdama prisitaikyti prie klientų poreikių, didesnio jų srauto iš Lietuvos ir užsienio, „Eglės sanatorija“ pradėjo tikrą renovacijų maratoną. Pirmiausia buvo renovuoti gyvenamieji korpusai, vėliau 2009 m. atidarytas visiškai naujas kompleksas Eglė+ (šiuo metu – Comfort). Būtent šiame komplekse gyvenant ir norint pasiekti gydyklą, maitinimo salę ar laisvalaikio pramogas nebereikėjo išeiti į lauką – viskas apjungta ir įkurta po vienu stogu. Tai buvo didelis ir svarbus žingsnis, sulaukęs teigiamo klientų įvertinimo ir padėjęs pamatus vis labiau modernių ir šiuolaikiškų sprendimų atrandančiai sanatorijai.

Kitas itin reikšmingas įvykis sanatorijos gyvavimo istorijoje – 2013 metais „Eglės sanatorija“ buvo atidaryta Birštono kurorte. Tačiau, su naujos sanatorijos atidarymu, Druskininkuose pokyčių ir rekonstrukcijų nesumažėjo. Čia 2018 metais buvo renovuoti gyvenamieji A, B ir C korpusai, taip pat pastatyta stiklinė galerija, jungianti minėtus korpusus su mineralinio vandens biuvete bei gydykla. Tais metais sanatorija savo klientams pristatė ir naują apgyvendinimo struktūrą – galimybę pasirinkti vieną iš trijų komforto lygių: Economy, Standard arba Comfort.

Per šiuos ilgus gyvavimo metus „Eglės sanatorija“ keitėsi – tapo moderni, inovatyvi, plėtė savo paslaugų spektrą, siūlė vis daugiau naujų procedūrų, diagnostinių kompleksų bei gydymo programų. Tačiau  nepakito viena – „Eglės sanatorija“ iki pat šių dienų išlaikė natūralumu paremtas gydymo tradicijas.

Sanatorijos YouTube kanale jau galite pamatyti specialiai šiai unikaliai progai sukurtą filmą, kuriame pasakojama „Eglės sanatorijos“ gyvavimo istorija nuo pradžių pradžios. Ją istorijų ir atsiminimų pasakojimais atgaivino buvę sanatorijos vadovai, čia dirbę ir dirbantys darbuotojai, o vaizdais ji atgimsta stebint filmui prikeltas daugybę archyvinių nuotraukų. Filmą pamatysite paspaudę šią nuorodą.

 

Naujienos publikavimo data: 2022 06 03

Kitos naujienos

Balandžio 7–16 d. šeimos atostogų metas!
Kai mokykloje atostogos vaikams – visos šeimos laukia sveikatinimosi malonumai sanatorijoje! Balandžio 7–16 d. šeimos atostogų metas, kai sugužės turiningo laiko išsiilgę tėvai kartu su savo vaikais. Sanatorijoje mažųjų mūsų svečių laukia ne tik pramogos vaikų žaidimų kambaryje, ne tik smagus laikas baseinų ir pirčių komplekse, bet ir sveikatinimosi procedūros: masažai, druskų kambarys, mineralinės vonios...
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
SVEIKADIENIAI – 25 gydomosios procedūros ir 5 tyrimai!
Šaltuoju metų laiku, kai judame mažiau, mažiau gauname saulės spindulių ir rečiau būname gryname ore, silpnėja mūsų imuninė sistema, kimba įvairūs virusai, dažniau susiduriame ir su vangumu, prastesne nuotaika, didesniu nerimu. Tad laikas išsivaduoti iš žiemos stingulio ir skirti daugiau dėmesio savo sveikatai! Jums pasirinkus 5 naktų Gydomąją programą SVEIKADIENIAI laukia net 25 gydomosios procedūros, 5 tyrimai jūsų viešnagės metu, neriboti apsilankymai baseinų ir pirčių komplekse, pusryčiai, pietūs, vakarienės, užkandžių barai ir dar daugiau. Čia – viskas įskaičiuota jūsų sveikatai!
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau
SUSIPAŽINKIME, AŠ EGLIETIS – FMR gydytojo Manto Kundrecko interviu
Mantą Kundrecką atpažinsite sanatorijos teritorijoje Druskininkuose vaikštinėjantį su baltu chalatu. Mantas – gydytojas, kuris baigęs mokslus ir pats save nustebino priėmęs sprendimą Vilniaus stogus ir siauras senamiesčio gatveles iškeisti į gyvenimą kurorte, gamtos glėbyje.
Birštonas Druskininkai
Skaityti daugiau